Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
منتقد تلویزیون در گفت وگو با فارس: مدیران تلویزیون حواس شان به شوخی های «خندوانه» باشد/ با واژه استندآپ مخالفم

	منتقد تلویزیون در گفت وگو با فارس: مدیران تلویزیون حواس شان به شوخی های «خندوانه» باشد/ با واژه استندآپ مخالفم
منتقد تلویزیون گفت: اگر عیبی در «خنداننده شو» می بینید، تقصیر مدیران تلویزیون است که باید بگویند صلاح نیست این قسمت یا این بخش از این برنامه پخش شود که تا به حا

آکاایران: منتقد تلویزیون در گفت وگو با فارس: مدیران تلویزیون حواس شان به شوخی های «خندوانه» باشد/ با واژه استندآپ مخالفم

آکاایران: منتقد تلویزیون گفت: اگر عیبی در «خنداننده شو» می بینید، تقصیر مدیران تلویزیون است که باید بگویند صلاح نیست این قسمت یا این بخش از این برنامه پخش شود که تا به حال چنین کاری نکرده اند.

طهماسب صلح جو منقد تلویزیون و سینما در گفت وگو با خبرنگار رادیو و تلویزیون خبرگزاری فارس، درباره شوخی های خارج از عرف برخی استندآپ های کمدین های جوان برنامه «خندوانه» گفت: کمدی و طنز بر اساس همین شوخی های سخیف شکل گرفته و به وجود آمده و در واقع هدف کمدی این است که هنجارها و موضوعات جدی را به هم بریزد. در حقیقت یکی از معروف ترین نمایش های عامه پسند سنتی در ایران سیاه بازی است و سیاه با همین شوخی های این شکلی مردم را می خنداند و این هنجارشکنی اخلاقی در کمدی ها وجود دارد.

به گزارش آکاایران: این منتقد با اشاره به اینکه مسئولان تلویزیون باید حواسشان را جمع کنند، بیان داشت: اما بحث استفاده از این شوخی ها در مدیوم تلویزیون متفاوت است. اینکه این نوع شوخی ها در تلویزیون و برنامه ای پرمخاطب نشان داده شود یا نه بحث دیگری است و در این میان مدیران تلویزیون این قدرت را دارند که چنین برنامه ای را پخش کنند یا خیر. 

صلح جو در ادامه افزود: ما نمی توانیم به طرف بگوییم این شکلی شوخی نکن و این شکلی شوخی کن،  اگر عیبی در این کار می بینید تقصیر مدیران تلویزیون است که باید بگویند صلاح نیست این قسمت یا این بخش از این برنامه پخش شود که تا به حال چنین کاری نکردند.

صلح جو با اشاره به اینکه یکی از داوران بخش استندآپ های خندوانه نیز تذکر داد که چنین شوخی هایی مناسب نیست، عنوان داشت: ما نباید عیب را به گردن سازندگان برنامه بیندازیم، اما این هم درست نیست که تلویزیون این شوخی ها را پخش کند و باید اینها را به مدیران تلویزیون گفت. سازندگان برنامه هم کار طبیعی خود را انجام می دهند. ما نمی توانیم یک کمدین را محدود کنیم که باید اینطوری شوخی کنی و اینطوری شوخی نکنی!

این منتقد در ادامه با اشاره به جوان و ناپخته بودن برخی از کمدین های نوین «خندوانه» بیان داشت: به نظر می آید افرادی که به تازگی به خندوانه می آیند و استندآپ اجرا می کنند، تازه کار هستند و زیاد هم طناز نیستند.

صلح جو درباره قدمت کمدین ها در تئاتر و توضیح نام «پیش پرده» به جای استندآپ نیز گفت: من با واژه استندآپ کمدی مخالفم. این کلمه ای که جدیدا در تلویزیون باب شده در تاریخ نمایش ایران سابقه و قدمت طولانی دارد و نامش هم «پیش پرده» است. در گذشته وقتی تئاتر اجرا می کردند، بعد از بسته شدن پرده اول برای تغییر دکور و تنفس دادن به بازیگرها، فردی در این فاصله روی صحنه می آمد و مردم را سرگرم می کرد که نام آن «پیش پرده» بود.

انتهای پیام/

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :