Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
سخنگوی کاخ سفید در زمان جورج بوش: باید ایران را بی ثبات کنیم

	 سخنگوی کاخ سفید در زمان جورج بوش: باید ایران را بی ثبات کنیم
«لورنس آری فلچر» سخنگوی کاخ سفید در سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ می گوید که آمریکا باید به بی ثبات کردن ایران کمک کند چرا که این کار به نفع واشنگتن است.

آکاایران: سخنگوی کاخ سفید در زمان جورج بوش: باید ایران را بی ثبات کنیم

آکاایران: «لورنس آری فلچر» سخنگوی کاخ سفید در سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۰۳ می گوید که آمریکا باید به بی ثبات کردن ایران کمک کند چرا که این کار به نفع واشنگتن است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی کاخ سفید در دولت «جورج بوش» در مصاحبه با شبکه مورد علاقه رئیس جمهور کنونی آمریکا، ادعاهایی علیه ایران مطرح کرد و خواستار حمایت کردن واشنگتن از «بی ثبات کردن ایران» شد.

به گزارش آکاایران: «لورنس آری فلچر» در مصاحبه با «فاکس نیوز» مدعی شد: «تغییرات شگفت انگیزی در داخل ایران در حال اتفاق است و هیچ کسی نمی تواند پیش بینی کند این اتفاق ها به کدام سو می روند اما هر چه که ما به بی ثبات تر شدن ایران کمک کنیم، این کار برای اطمینان یافتن از صلح بهتر خواهد بود».

شبکه «راشا تودی» در گزارشی درباره این اظهارات نوشت: «فلچر در مقام سخنگوی کاخ سفید در دولت بوش، یکی از چهره های علنی دولت در تلاش برای حمله به عراق تبدیل شده بود؛ کسانی که ادعا می کردند صدام حسین سلاح های کشتار جمعی داشت و تغییر رژیم تنها راه برای حل بحران های بین المللی بود».

این شبکه در گزارش خود ادامه داد: «مشخص شد که ادعای وجود سلاح کشتارجمعی غلط بود و حتی خود (جورج) بوش بعدها آن را "شکست و ناکامی اطلاعاتی" و "بزرگ ترین تاسف" دوران ریاست جمهوری خودش خواند. تهاجم (آمریکا به عراق) به مرگ حدود ۴۵۰۰ نظامی آمریکایی و بیش از ۴۰۰۰۰۰ عراقی انجامید و قطعا آشوب ایجاد شده در عراق به ظهور داعش کمک کرد».

راشا تودی با اشاره به برخی «اعتراض ‍ های تقریبا کوچک در ایران» نوشت: «جنگ طلبان و تندروها در آمریکا و اسرائیل این اعتراض ها را فرصتی برای برانگیختن احساسات ضد حکومتی در ایران می بینند. بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل از تجمعات اعتراضی به فقدان آب آشامیدنی به عنوان فرصتی برای تشویق ایرانی ها به "نشان دادن شجاعت" برای ایستادن در برابر حکومت استفاده کرد».

,آمریکا،ایران،رژیم صهیونیستی

«لورنس آری فلچر» سخنگوی کاخ سفید در دولت بوش

انتهای پیام/م

 

.

منبع : farsnews.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :