آکاایران: مستند «خشاب های خالی» با موضوع شهادت مصطفی اطاعتی ساخته می شود.


به گزارش آکاایران: روزنامه کیهان: سمیه ذاکری کارگردان عرصه مستند درباره مستند «خشاب‌های خالی» گفت: آشنایی من با سوژه ساخت مستند «خشاب‌های خالی» به صورت اتفاقی و در زمان نگارش کتابی درباره شهدای ارتش شکل گرفت. داستان این مستند در مورد شهید مصطفی اطاعتی از شهدای ارتش بود که در ماجرای تشییع جنازه استاد نجات‌الهی در سال‌های انقلاب، اقدامی تاریخی انجام می‌دهد، اما متاسفانه تا امروز این مسئله، مورد توجه قرار نگرفته است.
این کارگردان ادامه داد: شهید مصطفی اطاعتی با توجه به اینکه افسر نیروی مخصوص ارتش بود و خارج از کشور آموزش دیده بود، اما به صورت پنهانی علیه شاه فعالیت می‌کرد و اوج فعالیت‌های او در زمان تشییع استاد نجات‌الهی مشخص شد.
ذاکری اظهار کرد: او برخلاف دستوری که از شاه و مسئولان رژیم سابق برای قتل‌عام مردم گرفته بود به عوامل خود فرمان می‌دهد که فقط دستور او را اجرا کنند و فاقد اینکه شاه و مسئولان رژیم سابق متوجه شوند اجازه می‌دهد مراسم تشییع جنازه به صورت کامل برگزار شود.
وی اضافه کرد: در نهایت نیز مصطفی اطاعتی در سال ۱۳۶۲ به همراه ۳۰ نفر از سرداران سپاه در ماجرای سیل سد کرج به شهادت می‌رسد. نکته جالب اینکه او در زمان حادثه به عنوان استاد در حال آموزش نیرو‌های خود برای حضور در جبهه‌های جنگ بوده است.
این کارگردان در پایان گفت: در حال حاضر تولید مستند «خشاب‌های خالی» که طی پنج روز، تصویربرداری شده، تقریبا به پایان رسیده، اما ساخت موسیقی آن باقی مانده است که آن هم به زودی انجام می‌شود.

لینک کوتاه خبر: farda.fr/003YzF
.

منبع : fardanews.com