آکاایران: محدودیت ایجادشده در عرضه بنزین سوپر در کشور طبق اعلام رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده های نفتی موقت بوده، از طرفی هیچ محدودیتی در عرضه بنزین معمولی موجود نیست.


به گزارش آکاایران: خبرگزاری تسنیم: محدودیت ایجادشده در عرضه بنزین سوپر در کشور طبق اعلام رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی موقت بوده، از طرفی هیچ محدودیتی در عرضه بنزین معمولی موجود نیست.

طی روز‌های اخیر گزارش‌های مردمی از نقاط مختلف کشور به‌ویژه کلان‌شهرها، حکایت از بروز محدودیت در توزیع بنزین سوپر داشت، به‌طوری که در برخی جایگاهها، اطلاعیه‌ای مبنی بر نبود بنزین سوپر نصب شده بود.

طبق اعلام رسمی شرکت ملی پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، هم‌اکنون توان تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های امام خمینی شازند، اصفهان، بندرعباس و ستاره خلیج فارس وجود دارد، اما به‌دلیل محدودیت انتقال فرآورده‌های تولیدی تنها از طریق یک خط لوله و همچنین افزایش مصرف بی‌رویه بنزین در ایام تعطیلات تابستان و اولویت قراردادن تأمین بنزین مصرفی عموم، تولید بنزین سوپر در پالایشگاه‌های مذکور به‌طور موقت محدود شده است.

گفتنی است بنزین اغلب پالایشگاه‌های کشور با عدد اکتان ۹۱ تولید می‌شود که با توجه به کیفیت آن تفاوت چندانی با بنزین سوپر ندارد و سازگاری در همه خودرو‌ها را داراست.

لینک کوتاه خبر: farda.fr/003Z0V
.

منبع : fardanews.com