آکاایران: ژنرال بازنشسته و فرمانده ارشد سابق ارتش صهیونیستی، استراتژی و نوع نگاه تل آویو به حزب الله و حماس را نادرست دانست.


به گزارش آکاایران: خبرگزاری فارس: ژنرال «تسویکا ووگل» از فرماندهان ارشد و سابق رژیم صهیونیستی، در خصوص استراتژی این رژیم در قبال حزب‌الله و حماس ابراز نگرانی کرد و گفت که تل آویو باید هر چه زودتر نگاه خود را در قبال این دو حزب اصلاح کند.

ژنرال «تسویکا ووگل» که فرماندهی سابق نیرو‌های اسرائیلی در منطقه جنوبی سرزمین اشغالی و پیش از آن فرماندهی نیرو‌های «گردان جولان» در ارتش صهیونیستی را در کارنامه خود دارد، در گفتگو با رادیو هفت رژیم صهیونیستی که یک رسانه دست راستی و وابسته به تندرو‌های یهودی است، تأکید کرد: ما در قبال حماس و حزب‌الله و تروریستی نامیدن آن‌ها، به خودمان دروغ گفته‌ایم.

او در این خصوص افزود: آن دو از مدت‌ها پیش دیگر سازمان‌های تروریستی نیستند، بلکه حاکمیت [ داخلی]دارند و به جمعیت معینی حکمرانی می‌کنند و در مواقعی نیز در دولت سهیم هستند.

این ژنرال بازنشسته صهیونیستی ادامه داد: تنها جایی که دولت اسرائیل استراتژی معینی دارد، در رفتار با ایران است و ما با یک کشور دارای حاکمیت طرف هستیم، اما در قبال حزب الله و حماس ما هیچ استراتژی نداریم و این مسأله بهای سنگینی را برای اسرائیل در پی دارد.

به گفته‌ی وی، در صورت نبود برنامه مشخصی از سوی رژیم صهیونیستی، حماس و حزب‌الله به این درک خواهند رسید که دولت اسرائیل از ورود به درگیری با آن‌ها در هراس است.

او تأکید کرد که اگر تل آویو این موضوع را اکنون حل نکند، در آینده دیگر توان این کار را نخواهد داشت.

لینک کوتاه خبر: farda.fr/003Ywi
.

منبع : fardanews.com