آکاایران: شغل دولتی در کدام کشور های اروپایی بیشتر است؟

آکاایران: دولت های سوئد، دانمارک و نروژ بیش از سایر کشور های اروپایی دست به استخدام زده اند.


ایسنا: به نقل از مرکز آمار اتحادیه اروپا، تا پایان سال ۲۰۱۶، سهم دولت‌های کشور‌های اروپایی از استخدام افراد، مختلف بوده است. با این حال نروژ بیش از سایر کشور‌های اروپایی بخش دولتی بزرگ‌تری دارد و ۳۰ درصد کارکنان نروژی در مشاغل دولتی استخدام شده‌اند. پس از نروژ، سوئد با ۲۹ درصد، دانمارک با ۲۸ درصد و فنلاند با ۲۵ درصد بیشترین اشتغال زایی را در سمت‌های دولتی داشته‌اند.
دولت‌های استونی، لیتوانی، فرانسه و مجارستان به ترتیب با استخدام ۲۳ و ۲۲ درصد از کل شاغلان این کشورها، از دیگر کشور‌های با اندازه دولت بزرگ در قاره سبز محسوب می‌شوند.
به گزارش آکاایران: از طرف دیگر احتمال یافتن کار دولتی در آلمان کمتر از سایر کشور‌های اروپایی است و تنها ۱۰ درصد شاغلان آلمانی در بخش دولتی مشغول به کار هستند. بعد از این کشور، لوکزامبورگ با ۱۲ درصد، هلند با ۱۳ درصد و ایتالیا با ۱۴ درصد، کمترین اشتغال زایی دولتی را داشته اند. پرتغال و ایرلند از دیگر کشور‌های با دولت کوچک در اروپا هستند.
در مقایسه با سال ۲۰۰۰، سهم مشاغل دولتی در کشور‌های فنلاند، استونی، مجارستان، یونان، اسلوونی، رومانی و پرتغال افزایش یافته است و در کشور‌های سوئد، دانمارک، لیتوانی، فرانسه، لتونی، اسلواکی، قبرس، چک، انگلیس، ایتالیا، هلند و آلمان کاهش یافته است. در سایر کشور‌ها نسبتا فاقد تغییر باقی مانده است.
لینک کوتاه خبر: farda.fr/003YuX
.

منبع : fardanews.com