آکاایران: مذاکرات وزارت خارجه آمریکا با طالبان

آکاایران: وال استریت ژورنال گزارش داد: مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور جنوب و مرکز آسیا اخیرا با مقام های طالبان گفت وگو کرده است و این بخشی از تلاش های احیاء شده برای بنیان گذاشتن مذاکرات صلح بالقوه به حساب می آید.
وال استریت ژورنال گزارش داد: مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در امور جنوب و مرکز آسیا اخیرا با مقام های طالبان گفت وگو کرده است و این بخشی از تلاش های احیاء شده برای بنیان گذاشتن مذاکرات صلح بالقوه به حساب می آید.

به گزارش اعتدال، به نقل از خبرگزاری رویترز، آلیس ولز، معاون وزیر امور خارجه آمریکا در امور جنوب و مرکز آسیا ریاست هیات آمریکایی به قطر را برای دیدار با اعضای کمیسیون سیاسی طالبان برعهده داشت.

براساس گزارش وال استریت ژورنال یک مقام وزارت خارجه از تایید دیدار آلیس ولز با مقام های طالبان در دوحه امتناع کرد، اما گفت که او با خالد بن محمد العطیه، معاون نخست وزیر قطر و سایر مقام های قطری برای گفت وگو درباره روند صلح تحت رهبری افغانستان دیدار داشته است.

 این مقام گفت: ایالات متحده عربی در حال بررسی همه مسیرها برای پیشبرد یک روند صلح با توجه به رایزنی نزدیک با دولت افغانستان است. هرگونه مذاکره ای درباره آینده سیاسی افغانستان میان طالبان و دولت افغانستان خواهد بود.

وابسته مطبوعاتی دفتر قطر به درخواست ها به اظهارنظرها پاسخی نداده است. دولت افغانستان و طالبان ماه گذشته آتش بس سه روزه ای به مناسبت عید فطر اعلام کردند.

وال استریت ژورنال به نقل از منابع مطلع گزارش داد: دیدار معاون وزیر خارجه آمریکا با مقام های طالبان با هدف تداوم آن آتش بس بوده تا بلکه راه برای مذاکرات صلح هموار شود.
.

منبع : etedaal.ir