آکاایران: دایی: امیدوارم تیم خداداد ببازد

آکاایران: سرمربی تیم فوتبال سایپا ابراز امیدواری کرد که تیمش در نخستین بازی فصل هجدهم پیروز شود.
سرمربی تیم فوتبال سایپا ابراز امیدواری کرد که تیمش در نخستین بازی فصل هجدهم پیروز شود.

به گزارش اعتدال به نقل از ایسنا، علی دایی در نشست خبری پیش از دیدار تیمش با سپیدرود اظهار کرد: امیدوارم امسال لیگ قوی تر و سالم تری داشته باشیم. همیشه بازی های اول خیلی سخت است و می تواند این بازی ها به تیم ها کمک کند و در نتیجه گیری های آینده باعث روند خوب تیم شود. تیم سپیدرود سال قبل نتوانستیم مقابل شان نتایج خوبی بگیریم اما امسال سعی می کنیم جبران کنیم. آن ها تیم قابل احترامی هستند. خداداد عزیزی دوست چندین و چند ساله من است و هدایت این تیم را بر عهده دارد. از این همین طریق برای خداداد عزیزی هم آرزوی موفقیت می کنم. امیدوارم او بتواند توانایی ها و لیاقتش را نشان دهد. ان شاءالله فردا به ما ببازند و بعد از آن نتایج خوبی بگیرند (با خنده).

وی افزود: ما با تمام کمبودهایی که داشتیم که از جمله آن ها روند یارگیری بود، با این حال طی هفته های گذشته تمرین های خوبی انجام دادیم و توانستیم به یک هماهنگی مناسب برسیم. تیم ما روز به روز بهتر می شود. فردا روز سختی است اما سه امتیاز بازی بسیار برایمان اهمیت دارد. ما چند بازیکن مان را به دلیل مصدومیت در این بازی در اختیار نخواهیم داشت اما با این حال سعی می کنیم فردا بازی خوبی انجام دهیم.

وی درباره روند نقل و انتقالات تیمش هم گفت: ما در نقل و انتقالات زیاد خوب کار نکردیم آن هم به دلیل مشکلات مالی که باشگاه با آن روبه رو است و نتوانستیم به خاطر این مسائل خیلی از بازیکنانی که می خواهیم را جذب کنیم اما با این حال بازیکنان خوبی هم به تیم ما اضافه شدند و من مطمئنم این نفرات در هفته های آینده می توانند به ما کمک کنند. ما تیم تقریبا جوانی داریم که سعی می کنیم آن ها را هماهنگ کنیم چرا که کمی الان هماهنگ نیستند و کمی از لیگ بگذرد هماهنگ تر خواهند شد.

سرمربی تیم فوتبال سایپا در بخش دیگری از صحبت هایش درباره نوسانات قیمت ارز و همین طور تاثیر آن بر روی جذب بازیکنان خارجی هم گفت: این اتفاقات برای ما هم مشکل ایجاد کرده است. ببینید سال قبل دلار چه قیمتی داشت و الان چه قیمتی دارد. ما قصد داشتیم دفاع وسط تیم ملی فوتبال سنگال که در جام جهانی بازی کرد را جذب کنیم  که به خاطر قیمت دلار نتوانستیم این کار را انجام دهیم. او ۵۰۰ هزار دلار می خواست که با این ارقام دلار باید یک سوم بودجه باشگاه را به او اختصاص می دادیم. نوسانات ارز باعث شده در کار فوتبالی ما هم تاثیراتی ایجاد شود اما با این حال زیاد به این مسائل توجه نمی کنیم. ما سال قبل یک بازیکن خارجی داشتیم که امسال هم او را حفظ کردیم.

دایی در بخش دیگری از صحبت هایش در پاسخ به این سوال که آیا کی روش باید در فوتبال ایران بماند یا خیر گفت: در زمان محدودی که داریم تنها کسی که از همه ما بهتر می تواند تیم ملی را هدایت کند کارلوس کی روش است. با توجه به آشنایی که با تیم ملی دارد و همین طور استخوان بندی تیم ملی را طی سال های اخیر شکل داده است او شایسته ترین و لایق ترین فردی است که می تواند تیم ملی را در جام ملت های آسیا هدایت کند.

سرمربی تیم فوتبال سایپا درباره الزام فدراسیون مبنی بر این که هر باشگاه باید دو بازیکن به تیم ملی امید بدهد تصریح کرد: این دیگر همکاری نیست یک جبر است. تیم ملی امید برای بازی دوستانه که در عراق دارد بازیکنان ما را به زور گرفته است. من برای بازی فردا هافبک دفاعی ندارم و  بازیکنی را که با او تمرین و کار کرده ام باید در اختیار تیم ملی قرار دهم. فدراسیون قانونی تصویب کرده که اگر بازیکنت را در اختیار تیم ملی قرار ندهی محروم می شوی. کجای دنیا چنین کاری می کنند؟ مگر باید به زور بازیکن به تیم ملی امید بدهم؟ من روی بازیکنم کار می کنم و زحمت می کشم و او را به اردو می برم تا آماده مسابقه ها شود اما باید او را در اختیار تیم ملی امید قرار دهم. این دیگر اسمش همکاری نیست، جبر است. باشگاه هم هیچ کاری نمی تواند بکند. از فدراسیون به ما اعلام کردند که باید بازیکنانتان را در اختیار تیم ملی امید قرار دهید. مگر زور است که ما این کار را بکنیم؟ باشگاه سرمایه گذاری کرده که نتیجه بگیرد. آن ها باید برنامه ریزی شان را بر اساس برنامه ریزی سازمان لیگ انجام دهند نه این که حالا که لیگ آغاز می شود بازی دوستانه بگذارند. چرا زمانی که بازی های لیگ نبود، بازی دوستانه نمی گذاشتند؟ تیم هایی مثل تیم من اکثر بازیکنانشان جوان هستند.

وی در بخش دیگری از صحبت هایش درباره مهدی ترابی و جدایی اش از سایپا گفت: من بازیکنی را به زور نگه نمی دارم. من دوست داشتم ترابی به اروپا برود و در آنجا بازی کند اما شرایط طوری رقم خورد که ترابی نیم فصل دوم به پرسپولیس برود. برایش آرزوی موفقیت می کنم. اصلا دوست نداشتیم مهدی ترابی را از دست بدهیم اما بازیکنی را هم به زور نگه نمی داریم. مطمئنا با بازیکنانی که گرفتم و همین طور مهدی، نیم فصل اول را به اتمام می رسانیم و در نیم فصل دوم به فوتبالمان ادامه می دهیم.

علی دایی همچنین درباره پیوستن احتمالی جهانبخش به برایتون و این که آیا جام جهانی در این زمینه تاثیری گذاشته است یا خیر گفت: جام جهانی ویترینی است که بازیکنان خودشان را نشان بدهند اما این که جهانبخش به برایتون می رود بخش اعظمی از آن به خاطر عملکردش در تیم سابقش است نه به خاطر عملکردش در جام جهانی و جام جهانی تاثیرگذار نبود. این را باید به حساب عملکردش در تیم هلندی جهانبخش بگذاریم. او در آنجا واقعا عملکرد خوبی داشت.
.

منبع : etedaal.ir