آکاایران: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

خبرگزاری رویترز بامداد چهارشنبه به نقل از مسئولان افغانستان گزارش کرد که عناصر طالبان کنترل دو منطقه استان "پکتیا" در جنوب شرق افغانستان و در مرز پاکستان را به دست گرفتند.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایرنا، رویترز افزود، گروه طالبان از یکشنبه گذشته حمله به مراکز ایست و بازرسی شهرستان های "اومنا" و گایان"در استان (ولایت) پکتیا را آغاز کردند که همین امر موجب عقب نشینی نیروهای افغان شده است.
این مسئولان که به نامشان اشاره ای نشده است، همچنین اعلام کردند که نیروهای افغان در نتیجه عقب نشینی از این دو شهرستان، مقادیر زیادی سلاح و مهمات به جای گذاشتند.
یک مسئول دیگر افغانستانی که خواست نامش فاش نشود، در این باره گفت: پس از دو روز درگیری سنگین میان ارتش و عناصر طالبان، سه نظامی این کشور کشته و یک تن دیگر زخمی شد، همچنین تروریست ها مرکز این دو شهرستان در پکتیا را به دست گرفتند.
در همین حال، گروه طالبان در حمله به شهرستان «اتغر» از توابع استان زابل در جنوب پکتیا، 15 نیروی امنیتی افغانستان را کشت و 18 تن دیگر را زخمی کرد.
به گفته یک عضو شورای استان زابل افغانستان، نیروهای امنیتی این کشور با پشتیبانی هوایی، توانستند مانع حملات سنگین عناصر طالبان شوند. در این حملات 25 تروریست طالبان کشته و 20 تن دیگر زخمی شدند.

.

منبع : entekhab.ir