Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
بهای جهانی طلا اندکی بالا رفت
بهای جهانی طلا اندکی بالا رفت
بهای جهانی طلا صبح امروز (چهارشنبه) به دلیل افت شاخص دلار در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار شاخص های اقتصادی آمریکا در پایان این هفته هستند، اندکی بالا رفت.
آکاایران: پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

آکاایران: بهای جهانی طلا اندکی بالا رفت

بهای جهانی طلا صبح امروز (چهارشنبه) به دلیل افت شاخص دلار در حالی که سرمایه گذاران منتظر انتشار شاخص‌های اقتصادی آمریکا در پایان این هفته هستند، اندکی بالا رفت.

به گزارش آکاایران: به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز انگلیس، آمار مربوط به رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ قرار است جمعه آینده منتشر شود.
ناظران بازار بسیار امیدوارند که رشد اقتصادی آمریکا در سه ماهه گذشته از پیش بینی ۴.۱ درصدی آن فراتر رود.
بهبود شاخص‌های اقتصادی آمریکا و رشد اقتصادی این کشور معمولا موجب افزایش نرخ برابری دلار و افت بهای فلز زرد می‌شود، اما از آنجا که با بهبود شاخص‌های اقتصادی، بانک مرکزی آمریکا اقدام به افزایش نرخ بهره یا هزینه استقراض پول می‌کند، شاخص دلار اینبار کاهش و بهای طلا افزایش می‌یابد.
قیمت تحویل فوری یا نقدی طلا در ساعت ۵۱ دقیقه بامداد امروز با ۲ دهم درصد افزایش نسبت به دیروز (سه شنبه) به یک هزار ۲۲۶ دلار و ۱۳ سنت در هر اونس رسید.
فلز زرد در معاملات آتی صبح امروز بازار کامکس آمریکا نیز به بهای یک هزار و ۲۲۶ دلار و ۱۰ سنت در هر اونس معامله شد که نسبت به دیروز یک دهم درصد کاهش دارد.
شاخص دلار که تغییرات نرخ برابری دلار آمریکا را در برابر ۶ ارز اصلی (یورو، ین، پوند انگلیس، فرانک سوئیس، دلار کانادا و دلار استرالیا) اندازه می‌گیرد، بامداد امروز با یک دهم درصد افزایش نسبت به دیروز به ۹۴.۵۴۷ رسید.
رویترز براساس نظرسنجی از اقتصاددان‌ها اعلام کرد: شتاب رشد کنونی اقتصاد آمریکا بزودی کاهش می‌یابد، زیرا با افزایش نرخ بهره، سرمایه گذاری در این کشور کمتر می‌شود.
با این حال، اقتصاددان‌ها احتمال ایجاد رکود اقتصادی در آمریکا در ۲ سال آینده را یک به سه می‌دانند.

.

منبع : entekhab.ir

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :