آکاایران: آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید بر لزوم اهتمام ویژه نسبت به جا انداختن اهمیت و ضرورت توجه به نهج البلاغه و مطالعه آن در جامعه تاکید کرد.

به گزارش انقلاب نیوز، این مرجع تقلید چهارشنبه شب در مراسم افطاری دارالقرآن علامه طباطبایی با اشاره به حضور خود به مدت 5 سال در درس تفسیر علامه طباطبایی اظهار کرد: قرآن در وجود علامه طباطبایی مجسم شده بود و ایشان در هنگام تفسیر برخی از آیات اشک می ریختند.

به گزارش آکاایران: وی در ادامه با تسلیت سالروز شهادت امام علی(ع)، بر بهره مندی هر چه بیشتر از کتاب ارزشمند نهج البلاغه تاکید کرد و افزود: این کتاب بسیار عظمت داشته و دارای جامعیت است و کلام امام علی(ع) دارای فصاحت و بلاغت بوده و برای همگان قابل فهم است.

این مرجع تقلید با اشاره به اینکه برخی از خطبه های نهج البلاغه دارای اعجاب است، یادآور شد: در نهج البلاغه خطبه هایی چند صفحه ای و فاقد نقطه و کلمه الف دارد و این خطبه ها اعجاب آور است.

وی با بیان اینکه در نهج البلاغه تاکید شده است که علما نباید در برابر ظلم و ستم سکوت کرده و بی تفاوت باشند، اضافه کرد: امام علی در سفارشی به مالک اشتر فرمودند کسی که می خواهد عهده دار اداره مملکت اسلامی باشد باید با علما ارتباط برقرار کند.

آیت الله نوری همدانی گفت: ایام شهادت حضرت علی(ع) فرصت مناسبی است که بیشتر نسبت به مطالعه کتاب نهج البلاغه اهتمام داشته و مشی و سیره آن حضرت را مورد توجه قرار دهیم.

.

منبع : enghelab-news.ir