Notice: Undefined offset: 0 in /home/news/domains/news.akairan.com/public_html/controllers/ArticleController.php on line 189
تلاش انجمن کارفرمایان پتروشیمی برای تضعیف بورس کالا
تلاش انجمن کارفرمایان پتروشیمی برای تضعیف بورس کالا
رئیس اتحادیه تعاونی های صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: از سوی انجمن کارفرمایان پتروشیمی با ما ارتباط برقرار کرده و اعلام کردند که ما پس از تضعیف بورس نظر شما را

آکاایران: تلاش انجمن کارفرمایان پتروشیمی برای تضعیف بورس کالا

آکاایران: رئیس اتحادیه تعاونی های صنایع پایین دستی پتروشیمی گفت: از سوی انجمن کارفرمایان پتروشیمی با ما ارتباط برقرار کرده و اعلام کردند که ما پس از تضعیف بورس نظر شما را جلب می کنیم که موافقت نکردیم.

به گزارش آکاایران: به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از مهر، این روزها شاهد برخی تحرکات در راستای تضعیف بازارهای رسمی هستیم؛ در همین ارتباط، رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع پائین دستی پتروشیمی معتقد است که شواهد نشان می‌دهد برخی افراد در صنایع بالادستی پتروشیمی در تلاش برای تضعیف بازار رسمی کشور در حوزه مبادلات کالاها یعنی بورس کالای ایران هستند.

مسعود میرزایی، رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع پایین‌دستی پتروشیمی درخصوص التهابات اخیر بازار پتروشیمی گفت: بورس کالا تنها بازار شفاف برای مبادلات محصولات از جمله مواد پتروشیمی است، اما امروز شاهد آن هستیم که به دلیل شرایط به وجود آمده در اقتصاد کشور برخی به بهانه‌هایی قصد تخریب بورس کالا را دارند؛ این در شرایطی است که مشکلات فعلی به خود بورس برنمی‌گردد و از عوامل خارج از بورس نشات می‌گیرد.

وی با بیان اینکه در راستای بهبود شرایط معاملات، هماهنگی میان بورس، اتحادیه‌ها و صنایع بالادست کمک‌کننده خواهد بود، ادامه داد: در شرایط فعلی برخی بورس کالا را مقصر حضور واسطه‌ها برای خرید محصولات پتروشیمی عنوان می‌کنند در شرایطی که مجوز خرید محصولات را بورس کالا صادر نمی‌کند و از طرف دیگر اساسا بورس نقشی در تعیین قیمت‌ها ندارد بلکه این بازار بستری شفاف برای قرار گرفتن عرضه و تقاضا در مقابل هم است؛ البته مشخص است که دوستان منتقد، از ریشه اختلاف قیمت‌ها و تلاش واسطه‌ها برای تصاحب مواد پتروشیمی به خوبی مطلع هستند.

میرزایی در ادامه به وجود برخی تحرکات اشاره کرد و گفت: تلاش برای غیرشفاف شدن معاملات پتروشیمی‌ها همچنان در بازار پتروشیمی مشاهده می‌شود، اما اینگونه رفتارها در گذشته با همکاری اتحادیه‌ها و انجمن‌های پتروشیمی و حمایت دولت و مجلس به کلی لغو شده و خواهد شد.

رئیس اتحادیه تعاونی‌های صنایع پائین‌دستی پتروشیمی در ادامه اظهار داشت: ناکارآمد جلوه دادن بورس کالا یک رویکرد غیر کارشناسی است که در میان مسئولان خریدار ندارد. مدیرعامل اتحادیه تعاونی‌های صنایع پائین‌دستی پتروشیمی در پایان گفت: از سوی انجمن کارفرمایان پتروشیمی با ما ارتباط برقرار کرده و اعلام کردند که ما پس از تضعیف بورس نظر شما را جلب می‌کنیم که موافقت نکردیم.

.

منبع : eghtesadonline.com

منبع : بخش اخبار آکانیوز آکاایران
برچسب :