آکاایران: عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس با اشاره به این که دارندگان سهام عدالت این روزها با مشکلات مربوط به آزادسازی سهام عدالت خود مواجه هستند، تصریح کرد: در این راستا لازم است متولیان امر اطلاع رسانی سریع و شفافی دارا باشند.

- اخبار اقتصادی -

حسن شجاعی در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم گفت: از اردیبهشت امسال مراحل مربوط به آزادسازی سهام عدالت در شرایطی در حال انجام است که دارندگان این سهام با مشکلات متعددی در زمینه فروش سهام خود دست به گریبان هستند.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس افزود: طولانی شدن زمان فروش سهام عدالت توسط بانک ها و عدم واریز یکجای 30 درصد این سهام به حساب برخی مشمولان از یک سو و نیز مشخص نبودن قیمت و نوع سهامی که به وکالت از سوی مشمولان فروخته می شود، یکی از آسیب های قابل بیان در این زمینه است.

وی اضافه کرد: از سوی دیگر برخی از  دارندگان سهام عدالت با مشکلاتی در زمینه ثبت شماره شبای حساب بانکی و نیز شماره تلفن همراه خود در سامانه سهام عدالت مواجه هستند که این موضوع مانع از آزادسازی سهام آنها از طریق بانک ها شده است.

این نماینده مجلس اذعان داشت: همچنین این روزها تب و تاب متولیان امر آزادسازی سهام عدالت فروکش کرده و متاسفانه اطلاع رسانی مناسبی هم در خصوص رفع این مشکل صورت نمی گیرد.

عضو کمیسیون اصل 90 مجلس افزود: نکته قابل بیان دیگر، پذیرش و درج نماد شرکت های سرمایه گذاری استانی سهام عدالت در بازار سرمایه است که تا کنون اتفاق جدی در این زمینه رخ نداده است.

شجاعی تاکید کرد: با توجه به این که یکی از اهداف آزادسازی سهام عدالت بویژه در شرایط کرونازدگی اقتصاد و صنایع، کمک به اقشار آسیب پذیر و کم درآمد است، باید اقدامات لازم در زمینه رفع مشکلات موجود در زمینه آزادسازی سهام عدالت صورت بگیرد.

ادامه پیگیری ها برای ثبت نام نوین سهام عدالت

وی همچنین با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در راستای ثبت نام نوین مشمولان سهام عدالت با بیان این مطلب که پیش از شروع بکار مجلس یازدهم نامه ای را خطاب به رئیس جمهور در این خصوص نوشته و پیشنهاداتی را ارائه دادم، گفت: خوشبختانه  با شروع بکار مجلس نوین نیز با همکاری سایر نمایندگان این موضوع دنبال، و ثبت نام نوین مشمولان سهام عدالت به طرح دو فوریتی در مجلس تبدیل شده است.

نماینده مردم ابهر، خرمدره و سلطانیه در مجلس افزود: بر این اساس، پیگیری ها برای تحقق این امر و اختصاص سهام عدالت نوین به جاماندگان این سهام و افراد کم درآمد ادامه دارد و امیدواریم در این زمینه به نتایج مطلوبی برسیم.

تخصیص سهام عدالت مشمولان به شرکت های سرمایه گذاری استانی انجام شد
بانک ملی: تعهدنامه فروش سهام عدالت را به دقت مطالعه کنید

انتهای پیام/

.

منبع : https:tasnimnews.com