رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور گفت: امیدوارم تا پایان سال جاری چیزی به نام دفترچه تامین اجتماعی نداشته باشیم.

به گزارش ایسنا، نقی نوربخش در بازدید از مرکز درمانی این سازمان در جیرفت با اشاره به اینکه در کل کشور علاوه بر کلیه مراکز درمانی در ۸ استان کشور با مراکز طرف قرار داد، اقدامات ایجاد پست اکترونیکی تامین اجتماعی را آغاز کردیم، توضیح داد: زیرساخت طرح تحول سلامت، تولید نسخه الکترونیکی و همان حذف دفترچه بیمه است و در این زمینه قدمها و اقدامات خوبی در حوزه تامین اجتماعی صورت گرفته است.

 

وی با بیان اینکه ۷۰ میلیون نسخه الکترونیک تاکنون تولید کردیم که این روند باعث صرفه جویی در صدور دفترچه شده و کنترل هزینه ها بسیار موثر است، ادامه داد: با مذاکراتی که با وزارت بهداشت انجام دادیم و حمایتی که وزیر بهداشت داشته این مهم در کل کشور گسترش داشته است. سالیانه ۶۵ میلیارد تومان کل هزینه صدور دفترچه بیمه است و از این مبلغ ۱۵ میلیارد تومان آن هزینه تامین کاغذ می شود.

 

نوربخش با تاکید بر اینکه سازمان تامین اجتماعی باید خدمات خود را در جنوب استان کرمان اصلاح و ارتقا دهد، تصریح کرد: فضای فیزیکی شعبه تامین اجتماعی و مراکز درمانی فضای فرسوده است و متناسب با تعداد بیمه شدگان این منطقه نیست.

 

وی ادامه داد: در جنوب استان کرمان ضریب پوشش بیمه ای ما نسبت به جمیعت کل زیاد نیست اما تعداد بیمه شده قابل توجهی دارد که سازمان باید در این منطقه خدمات خود را اصلاح کند. امیدوارم با بررسی هایی که در این سفر انجام می شود بتوانیم خدمات خود را در این منطقه ارتقاء دهیم.

 

نوربخش با بیان اینکه از جمله این خدمات راه اندازی بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان است که بعد از یک دهه افتتاح شد، گفت: در بازدیدی که از این بیمارستان داشتم در این بیمارستان خدمات خوبی ارائه می شود که رضایت بخش است. خدمات درمانی تامین اجتماعی که در جنوب کرمان امکانات ارائه می شود در حد مراکز درمانی است.

 

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور به همراه نماینده مردم شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی از روند خدمت رسانی در تامین اجتماعی جیرفت به مردم و همچنین روند ارائه خدمت در مرکز درمانی تامین اجتماعی جیرفت بازدید کرد.

 

یحیی کمالی پور، نماینده مردم شهرستانهای جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نیاز جنوب استان کرمان به خدمات مطلوب تر تامین اجتماعی افزود: تنها درمانگاه تامین اجتماعی جیرفت با ساختمان فرسوده و خدمات اندک جوابگوی نیاز مردم و افراد زیر پوشش بیمه تامین اجتماعی نیست. با توجه به توان بالای تامین اجتماعی کشور در ارائه خدمات بهتر می طلبد با ارائه برنامه هایی منسجم روند خدمت رسانی در این منطقه بهبود یابد و زمینه احداث بیمارستان تامین اجتماعی در شهرستان جیرفت فراهم شود.

 

نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد در مجلس شورای اسلامی همچنین با تاکید بر لزوم راه اندازی بیمارستان تامین اجتماعی در این مناطق گفت: جنوب استان کرمان با هفت شهرستان و یک میلیون نفر جمعیت فاقد بیمارستان تامین اجتماعی است.

 

یحیی کمالی پور در حاشیه بازدید سفر مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از مناطق جنوبی استان کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا با اشاره به بازدید مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی از بیمارستان خصوصی حضرت قائم (عج) در جیرفت افزود: خرید این بیمارستان به عنوان بیمارستان تامین اجتماعی بررسی شد که پس از بررسی نهایی در تهران تصمیم گیری می شود.

 

وی بیان کرد: مشکلات درمانگاه تامین اجتماعی جیرفت بسیار است و کمبود پزشک یکی از مهمترین آنها است که مدیرعامل سازمان نسبت به استقرار ۲ پزشک متخصص با همکاری دانشگاه علوم پزشکی در این سفر قول مساعد داد. در صورت ساخت یا خریداری یک بیمارستان در جنوب کرمان ازدیاد جمعیت در بیمارستان تامین اجتماعی مرکز استان نیز کم می شود.

 

اصغر مکارم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی جیرفت نیز گفت: میانگین تخت بستری در جنوب کرمان به ازای هر ۱۰۰۰ نفر ۰.۶۷ و از میانگین کشوری ۱.۷ کمتر است. پیگیر افزایش تعداد تخت های بیمارستانی با احداث یک بیمارستان دیگر در جیرفت هستیم تا خدمات بیشتری به مردم این منطقه ارائه کنیم.

 

سیدتقی نوربخش امروز به همراه معاونان و مدیران استانی سازمان تامین اجتماعی با دعوت نماینده مردم جیرفت و عنبرآباد به منظور بررسی امکانات درمانی این شهرستانها به جنوب کرمان سفر کرد. جنوب کرمان متشکل از هفت شهرستان، یک سوم مساحت این استان را با جمعیت یک میلیون نفر به خود اختصاص داده است.

 

مستمری بگیران نیازمند وام ۴میلیونی دریافت می کنند

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه تسهیلات ۴ میلیون تومانی در اختیار مستمری بگیران نیازمند قرار می دهیم گفت: هزار میلیارد تومان فقط از شهرداری ها طلبکاریم که باید پرداخت شود.

 

وی با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی سازمانی است که نیمی از جمعیت کشور را تحت پوشش خود دارد و سازمان تامین اجتماعی، سازمانی درآمد پذیر است، عنوان کرد: تامین اجتماعی تمام ابعاد زندگی افراد تحت پوشش را در بر می گیرد.

 

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه سازمان تامین اجتماعی کشور بر روی فضای کسب و کار تاثیرگذار است گفت: تحقق عدالت اجتماعی حرف اصلی و خواسته حضرت امام (ره) بود که در شرایط کنونی جامعه باید رعایت شود.

 

وی با اشاره به اینکه امروزه ما در یک جنگ تمام عیار که همان جنگ اقتصادی است قرار داریم افزود: جنگ اقتصادی بر سازمان تامین اجتماعی بسیار تاثیرگذار است.

 

نوربخش با بیان اینکه تاکنون توانستیم در این جنگ تمام عیار اقتصادی ایستادگی کنیم بیان کرد: تمام تلاش ما این بوده که در بین مردم باشیم و تاکنون چندین بار به استان کرمان برای بررسی مشکلات مردم سفر کردم.

 

وی با اشاره به اینکه در شرایط کنونی باید در بین مردم باشیم و مشکلات آنها را رسیدگی کنیم گفت: در شهرستان های جیرفت و عنبرآباد ضریب پوشش بیمه ای ما پایین است اما جمعیت این منطقه زیاد است و در برنامه داریم آنها را پوشش دهیم.

 

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه در بخش بیمه و درمان در این منطقه خدماتی ارائه نشده و بسیار فرسوده است عنوان کرد: شعبه تامین اجتماعی نوین در شهرستان جیرفت احداث می شود.

 

وی با اشاره به اینکه با توجه به تعداد بیمه شدگان این منطقه، این شعبه اصلا مناسب نیست و آن را ارتقاء می دهیم افزود: فضای فیزیکی درمانگاه تامین اجتماعی جیرفت مناسب نیست.

 

نوربخش با بیان اینکه در مرکز درمانی تامین اجتماعی جیرفت یک دستگاه تصویربرداری مدرن نصب می شود تصریح کرد: در اسرع وقت فکری اساسی برای فضای فیزیکی درمانگاه جیرفت به شرط تخصیص نیروی متخصص می شود.

وی با اشاره به اینکه درمانگاه جیرفت توسعه کمی و کیفی داده می شود تا یک طرح جامع عملیاتی  در این منطقه انجام شود گفت: فضای شعبه تامین اجتماعی عنبرآباد هم مناسب نیست.

 

رئیس سازمان تامین اجتماعی کشور با بیان اینکه تسهیلات ۴ میلیون تومانی در اختیار مستمری بگیران نیازمند قرار می دهیم افزود: هزار میلیارد تومان فقط از شهرداری ها طلبکاریم که باید پرداخت شود.

 

وی با بیان اینکه بودجه سال جاری ۹۸ هزار میلیارد تومان است، گفت: این بودجه را فاقد نفت در اختیار ما قرار داده اند.

 

 

 

.

منبع : sarpoosh.com