صادرات کره جنوبی به ایران تحت تاثیر تحریم های آمریکا کاهش خواهد یافت.

به گزارش تسنیم به نقل از یونهاپ، منابع داخلی کره جنوبی امروز (یکشنبه) اعلام کردند که صادرات این کشور به ایران که در نیمه اول سال جاری میلادی ۱۵.۴ میلیارد دلار بوده تحت تحریم های شدید آمریکا کاهش خواهد یافت.

 

یک کارشناس تجاری دراین باره گفت: شرکتهای کره جنوبی از زمانی که آمریکا اعمال فشار خود به ایران را آغاز کرده، به آرامی درحال ادامه تبادلات خود با ایران هستند.

 

انجمن تجارت بین الملل کره نیز اعلام کرد که از ماه ژوئن ارسال محموله های تجاری به ایران حدود ۱.۷۲ میلیارد دلار کاهش یافته که رقمی معادل ۱۹.۴ درصد است.

 

چهارمین اقتصاد برتر آسیا در سال ۲۰۱۲ و زمانی که تحریم هایی وجود نداشت، حدود ۶.۲۵ میلیارد دلار کالا به ایران صادر کرد. در سال بعد از ۲۰۱۲ و پس از تحریم های آمریکا علیه برنامه هسته ای ایران این صادرات به ۴.۴۸ میلیارد دلار کاهش یافت.

 

در ۶ ماهه اول سال جاری میلادی، کره جنوبی ۳.۲۸ میلیارد دلار نفت از ایران وارد کرد که ۱۸.۵ درصد کمتر از سال گذشته بود. یکی از مقامات انجمن تجارت بین الملل کره در این ارتباط گفت: اگر سئول قادر به خرید نفت نباشد، تبادلات دوجانبه و حرکت به سمت جلو بسیار سخت خواهد شد.

 

.

منبع : sarpoosh.com