رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ابراز امیدواری کرد با اجرای سیاست های ارزی نوین از سوی دولت نرخ ارز در روزهای آینده شکسته شود.

محمدرضا پورابراهیمی در گفت وگو با تسنیم، درباره  بسته نوین ارزی دولت برای برون رفت از شرایط فعلی اقتصادی، گفت: پس از تعطیلات نوروز در هفته اول فعالیت مجلس، نمایندگان طرح دو فوریتی درباره ساماندهی صرافی ها و راه اندازی بازار ثانویه ارز را تدوین کردند. اخیراً با توافق مجلس و دولت قرار است بخش اعظمی از این طرح از سوی دولت اجرایی شود.

 

وی با بیان اینکه دولت اعلام کرده محورهای طرح دو فوریتی ساماندهی بازار ارز را در سیاست های نوین ارزی خود اعمال می کند، ادامه داد: عمده محورهایی که قرار است دولت آن را اجرایی کند، درباره تعمیق بازار ثانویه ارز، فعال شدن صرافی ها، افتتاح حساب های ارزی با ضمانت و عاملیت بانک مرکزی است.

 

نماینده مردم کرمان در مجلس با بیان اینکه برخی از مسائلی که امروز درباره ارز با آن مواجه هستیم را نمایندگان  از چند ماه گذشته به دولتمردان گوشزد کرده بودند، افزود: اگر دولت به تذکرات نمایندگان توجه می کرد امروز با حجم عظیمی از مشکلات مواجه نبودیم.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: اصرار دولت به تک رقمی کردن نرخ ارز زمینه سرازیر شدن حجم واردات به کشور، بی انضباطی در تخصیص ارز،  توقف صادرات و نابود شدن شرکت های صادرکننده را فراهم کرد.

 

پورابراهیمی با بیان اینکه انتظار می رود با اجرای سیاست های ارزی نوین دولت نرخ ارز شکسته شود،گفت: انتظار می رود نرخ ارز با اجرای سیاست های نوین ۵۰ درصد بالای نرخ ترجیحی شود.

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اظهار داشت: در صورتی که دولت در بسته پیشنهادی خود موضوعات و محورهایی را که  مجلس در گذشته مطرح کرده بود به مباحث نوین اضافه کند و مبنای آن علمی، تخصصی و کارشناسی باشد، حتما از آن حمایت می کنیم و سیاست نوین ارزی مورد حمایت مجلس نیز قرار می گیرد.

 

 

.

منبع : sarpoosh.com