انتخاب : ترامپ از توییتر به سبب قانون های نوین این پلتفرم ارتباطی شکایت کرد. وی در پیغام هایی توییتری تصمیمات نوین جک دورسی را اعمال" تبعیض آمیز و غیرقانونی" نامید.

 پس از آن که توییتر تغییراتی نوین را در بخش جستجو اعمال کرد و نمایش اکانت های خاصی را محدودتر کرد، دونالد ترامپ رئیس جمهور ایالات متحده اعلام کرد که این رفتار توییتر را منطقی نمی بینید.  

دونالد ترامپ، توییتر را متهم به محدود کردن دیدگاه های جمهوریخواهان برجسته کرده است. این نظر ترامپ پس از آن مطرح می شود که برخی نمایندگان حزب جمهوری خواه مثل رونا مک دنیل، از بخش جستجوی خودکار توییتر محو شدند. 

در همین راستا ترامپ توییت کرد که: "توییتر به جمهوری خواهان برجسته تیراندازی کرده است.این رفتار خوبی نیست.ما به این عمل تبعیض آمیز و غیرقانونی نگاهی منفی خواهیم داشت و نسبت به آن معترضیم."

معاون وزیر امور خارجه  ایالات متحده نیز روز چهارشنبه خاطر نشان کرد که حساب های توییتری دموکرات ها به شدت جمهوری خواه ها تحت سانسور قرار نمی گیرد.

از سوی دیگر یک سخنگوی توییتر پیش از این اعتراضات اعلام کرده بود که محدودیت های فعلی بر اساس رفتارهای منفی کاربران اجرایی می شود و هیچ ارتباطی به گروهبندی سیاسی آنان ندارد. 

جک دورسی، مدیر عامل توییتر،در یک توییتر گفت: "ما در تلاشیم و باید کارهای بیشتری انجام دهیم تا اعتماد مردم به نحوه کار ما افزایش یابد."

.

منبع : donya-e-eqtesad.com