آکاایران: معاون رییس جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری که به استان اردبیل سفر کرده است، با حضور در جنگل فندقلو از بخش های مختلف این جنگل و نیز تأسیسات گردشگری احداث شده بازدید کرد.

به گزارش آکاایران: به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت به نقل از سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری،علی‌اصغر مونسان پنچشنبه 4 مرداد در سفر به استان اردبیل به همراه اکبر بهنام جو استاندار اردبیل، تعدادی از نمایندگان شهرهای مختلف این استان در مجلس شورای اسلامی و تعدادی از معاونان و مدیران سازمان میراث فرهنگی، با حضور در جنگل فندقلو، از بخش های مختلف این منطقه تفریحی و گردشگری بازدید کرد.

مونسان در بازدید از این جنگل با اشاره به آب‌و‌هوای مطلوب و پوشش جنگلی مناسب و جوی‌ها و چشمه‌های آب در این منطقه خواستار توجه هرچه بیشتر به صنعت گردشگری در اردبیل و استفاده از فرصت های سرمایه گذاری و گردشگری در این استان شد.

مونسان در این بازدید، به طبیعت بکر استان اردبیل اشاره کرد و افزود: «سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری آمادگی این را دارد تا گردشگری طبیعی در استان اردبیل توسعه و رونق یابد.»

او خطاب به نمایندگان مجلس که در این بازدید حضور داشتند، خواستار تقویت همکاری های دولت و مجلس برای رونق گردشگری شد.

جنگل فندقلو در استان اردبیل و در 10 کیلومتری شهرستان نمین واقع شده و به خاطر جاذبه‌های منحصر‌به‌فرد جنگلی، مرتعی با جذابیت‌های طبیعی و متنوع، قابلیتی بسیار ممتاز برای توسعه در صنعت اکوتوریسم دارد.

این جنگل 400 هکتار وسعت دارد و در بخشی از این جنگل، امکانات رفاهی، خدماتی و گردشگری و پذیرایی احداث شده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در حاشیه بازدید از بخش های مختلف این تفرجگاه طبیعی و دلپذیر، با تعدادی از گردشگران و مسافرانی که از شهرهای مختلف به اردبیل سفر کرده اند، دیدار و با آن‌‌‌ها درباره نحوه عرضه خدمات به گردشگران و امکانات و زیرساخت های گردشگری در استان اردبیل گفت و گو کرد.

.

منبع : ww.dolat.ir