نماینده ولی فقیه در استان مرکزی گفت: وقتی پای نظام و آرمان های انقلاب به میدان بیاید ملت ایران یکپارچه در مقابل دشمنان خواهد ایستاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از دیار آفتاب؛ آیت‌الله قربانعلی دری نجف آبادی، نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک در خطبه های این هفته نماز عبادی سیاسی جمعه اراک که در مصلی این شهر برگزار شد با اشاره به حدیثی از امام رضا(ع) در خصوص اهمیت تصمیم گیری بر اساس عقل و حکمت گفت: همواره بر اساس عقلانیت باید تصمیم بگیریم چراکه عقل به عنوان چراغ راه انسان است.

دری نجف آبادی با بیان اینکه انسان به واسطه عقل، خیر دنیا و آخرت مشمول حالش می شود، اظهار کرد: عقل کشتی است که انسان را هدایت می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بایدخردمندانه و عاقلانه تصمیم بگیریم تا کمتر دچار مشکل شویم، ادامه داد: هر تصمیمی که عقلانی باشد قادر به پاسخگویی هم هست.

امام جمعه اراک بیان کرد: در سطح کشور برای کسب موفقیت، باید عاقلانه تصمیم بگیریم و مسئولان نیز طرف مشورت پذیر باشند و از مشورت ها در جهت پیشبرد اهداف استفاده کنند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به اینکه مراکز فرهنگی، آموزش و پرورش، دانشگاه ها و... باید در مسیر عقلانیت حرکت کنند، بیان کرد: بالابردن عقلانیت در جامعه باعث می شود تا مردم در برابر توطئه ها فریب نخورند و تحت تاثیر احساس قرار نگیرد. 

وی با اشاره به اینکه آینده روشنی در انتظار نظام و ملت ایران است و نسبت به آینده هیچ یاس و نا امیدی نداریم، افزود: البته همه باید با اتحاد و همدلی در جهت پیشبرد اهداف نظام گام بردارند.

امام جمعه اراک با اشاره به اقدامات انجام شده در استان، بیان کرد: اجرای طرح توسعه بیمارستان آیت الله خوانساری و امامزاده محمد عابد(ع) از مهمترین اقدامات انجام شده به همت خیران در استان است.

مصلی‌های نماز جمعه کانونی برای علم، فرهنگ، ارشاد و مراسم دینی

دری نجف آبادی به سالروز اقامه اولین نماز جمعه هم اشاره کرد و گفت: همه باید به نماز جمعه اهمیت بدهیم و جدی در نماز جمعه حضور داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه مصلی نماز جمعه نباید تنها مختص اقامه نماز جمعه باشد، ادامه داد: مصلی‌های نماز جمعه باید در تمام طول سال کانونی برای علم، فرهنگ، ارشاد و مراسم دینی باشد.

ملت ایران پای آرمان‌های انقلاب ایستاده‌اند

امام جمعه اراک به سالروز عملیات غرورآفرین مرصاد هم اشاره کرد و افزود: صدام بعد از پذیرش قطعنامه به تصور اینکه بیشه ایران شیر ندارد و می تواند به اهداف شوم خود دست پیدا کند بار دیگر به مرزهای کشور هجوم آورد؛ اما رزمندگان اسلام نشان دادند که همواره در دفاع از آرمان های انقلاب آماده جان فشانی هستند.

وی اضافه کرد: البته امروز هم هر چند در حوزه اقتصادی نارضایتی های وجود دارد ولی وقتی پای نظام و آرمان‌های انقلاب به میدان بیاید ملت ایران یکپارچه در مقابل دشمنان خواهد ایستاد.

ترامپ ایران را تهدید نکند

دری نجف آبادی به سخنان سردار سلیمانی اشاره کرد و ادامه داد: ترامپ ما را تهدید نکند همان طور که سردار سلیمانی بیان کردند شما با رئیس جمهور طرف نیست بلکه با سپاه قدس طرف هستید؛ امروز ارتش، سپاه، بسیج، نیروی انتظامی همه و همه یکپارچه و با اقتدار در برابر دشمن ایستاده اند.

نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با اشاره به ملاقات سفرا با رهبر معظم انقلاب اسلامی بیان کرد: در این دیدار رهبر معظم انقلاب مطالب مهمی را بیان کردند، سفرا به عنوان زبان گویای ملت باید در هدایت و راهنمایی انقلابی سخت کوش باشند و با عظمت از ملت دفاع کنند.

دری نجف آبادی با اشاره به جنایت های اسرائیل خاطرنشان کرد: اسرائیل و هم‌پیمانانش خواب های آشفته‌ای را که برای جهان اسلام دیده‌اند به گور خواهند برد.

انتهای پیام/

.

منبع : dana.ir