دبیر قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س) با اشاره به توطئه دشمن در مقابل ایران گفت: سند 2030 یکی از اسناد بین المللی است که رهبر انقلاب بخشی از آن را اعلام کردند بیش از 20 سند بین المللی علیه جمهوری اسلامی تاکنون طراحی شده و خیلی از آنان نیز امضاء شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از اسلامشهر خبر، حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه محمدی سه شنبه شب در مراسم افتتاح دارالشفا حضرت معصومه (س) با اشاره به راهبردهای شیعه و انسان انقلابی در عصر غیبت گفت: یکی از استراتژی‌های مهم جبهه حق و جناح شیعه در زمان غیبت کبری باید داشته باشد این است که در زمین دشمن بازی نکند ما در بسیاری از موارد در زمین دشمن بازی می‌کنیم حتی در کار خیر. دشمن در حوزه‌های مختلف ظروفی را طراحی می‌کند که در هرقدر کارکنیم در ظرف و زمین دشمن کار می‌کنیم و به نتیجه‌ای که باید برسیم نمی‌رسیم.

دبیر قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س) ادامه داد: مثلاً در عرصه محیط‌زیست آمدیم برای بیابان‌زدایی درختانی کاشتیم که منابع آب زیرزمینی را از بین می‌برد. سند 2030 یکی از اسناد بین‌المللی است که رهبر انقلاب بخشی از آن را اعلام کردند بیش از 20 سند بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی تاکنون طراحی‌شده و خیلی از آنان نیز امضاشده است که یکی از مهم‌ترین آنان حوزه سلامت است این‌یکی از مهم‌ترین حوزه‌هایی است که نباید در زمین دشمن بازی کرد. فرض کنید زمانی بدست نیروهای مؤمن ترویج فرزند کمتر زندگی بهتر شد اما بعد از مدتی رهبر انقلاب فرمودند که اشتباه بزرگی بود. در بحث سلامت امروز هر کاری کنیم در میدان صهیونیست بازی می‌کنیم خودش بیماری تولید و خود داروی آن را تولید می‌کند.

وی با اشاره به تشکیل کارگروه طب سنتی اسلامی در قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا (س) گفت: قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا مدت‌ها است که دغدغه دارد تا کسانی که درزمینهٔ طب سنتی و اسلامی زحمت می‌کشد تبدیل به جریان کند و بر همین اساس کارگروهی به نام کارگروه طب اسلامی و سنتی قرارگاه فرهنگی فاطمه زهرا تشکیل شود این کارگروه چهاردهمین کارگروه قرارگاه است. هدف آن جریان سازی در حوزه سلامت است یعنی تمام کسانی که زحمت می‌کشند دورهم جمع شوند و تصمیم‌گیری کنند و این جبهه را تقویت کنند و مردم را آگاه کنند.

امام‌جمعه واوان با اشاره به موضوع وزارت بهداشت نسبت به طب سنتی اسلامی گفت: البته وزارت بهداشت در موضوع طب سنتی و اسلامی سعی می‌کند نظر علما را جور دیگری جلوه دهد وقتی اخیراً با مراجع تقلید دیدار کرده بودند خبر را جوری انعکاس داده بودند که طب اسلامی نداریم درنهایت دفتر مراجع اعلام کردند که خبر غلط منتشرشده است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های موجود اعم از هیئت‌ها و مساجد گفت: در حوزه سلامت و غذا و تغذیه همه گرفتارهای مختلف جسمی و روحی داریم و بسیاری از این دردها با روش‌های اسلامی و سنتی به‌راحتی قابل‌درمان است البته ما پزشکی مدرن را رد نمی‌کنیم پزشکی مدرن خدماتی دارد و کسی نمی‌تواند منکر آن شود اما قائل هستیم اگر ما از آیات و روایات و تجربیات طب اسلامی و سنتی استفاده کنیم به نتایج خوبی خواهیم رسید.

حجت‌الاسلام محمدی با اشاره به مداوای یک پسر نیوزیلندی توسط دکتر خیراندیش با استفاده از طب سنتی گفت: در بسیاری از کشورهای مختلف دنیا ما شاهد توجه به طب اسلامی و سنتی هستیم خود ما نیز باید شروع کنیم اگر خودمان عقب بیافتیم برای ما خوب نیست. انشاالله جریان سازی در شهرستان رقم بخورد و با تمام قوا در این عرصه خدمت کنیم.

انتهای پیام/

.

منبع : dana.ir