آکاایران: مقدمه ای که رهبر انقلاب بر کتاب های حمید سبزواری نوشتند

مرحوم سبزواری در پاسخ به سوال مقام معظم رهبری در رابطه با چاپ کتابشان از رهبری درخواست کردند که مقدمه کتاب را رهبری برایشان بنویسند.

به گزارش مشرق، کانال تلگرامی مرکز اسناد انقلاب اسلامی در سالگرد رحلت حمید سبزواری نوشت: حمید سبزواری، پدر شعر انقلاب، در بخشی از کتاب خاطرات خود که با عنوان «حال اهل درد» توسط مرکز اسناد انقلاب اسلامی منتشر شده است، می گوید: یک روز در خدمت حاج آقا [آیت الله خامنه ای] بودم که فرمودند آقا حمید چرا شما کارهایتان را چاپ نمی کنید؟ من به شوخی گفتم: آقا منتظر مقدمه ای هستم که شما بر کتاب بنویسید. ایشان جدی فرمودند من برای هیچ کس این کار را نکردم، ولی برای شما این کار را انجام خواهم داد. 


من در واقع می گویم یک چراغی در دلم روشن شد وقتی که ایشان این فرمایش را فرمودند، گفتم: الحمدالله. رفتم اینها را جمع و جور کردم. بعدا گفتند که حاج آقا فرمودند شعرها را بدهید و من این دو کتابِ شعر را دادم خدمت حاج آقا بردند.


ایشان یک مقدمه ی دو صفحه ای بر کتاب نوشتند و چون هر دو کتاب را من فرستاده بودم در هر دو کتاب، مقدمه نوشته ی ایشان بود. این یکی از نعمت های پروردگار بود که نصیب من شد...


 22 خرداد 1395؛ درگذشت حمید سبزواری

.

منبع : mashreghnews.ir