به گزارش خراسان، گفت وگوی دوشنبه شب رئیس جمهور در شبکه یک، به سیاق چند گفت وگوی تلویزیونی اخیر روحانی، باز هم با واکنش های زیادی در شبکه های اجتماعی مواجه شد؛ واکنش هایی که این بار متناقض بودند. نکته مهم در این میان، انجام این گفت وگو در بحبوحه رونمایی از بسته سیاست های نوین ارزی و همچنین اجرایی شدن تحریم های آمریکا علیه ایران بود که این برنامه را حساس تر از قبل کرده بود. صحبت های روحانی پیش از گفت وگو که اعلام کرده بود حقایق را خواهد گفت، در این حساسیت بی تأثیر نبود.

 

نظرات کاربران که در شبکه های اجتماعی لحظه به لحظه به روز می شد، از عصر دیروز و به هنگام انتخاب مرتضی حیدری به عنوان مجری گفت وگو، شروع شد. در همان ساعات اول، اعتراضاتی در شبکه های اجتماعی به وجود آمده بود و عده ای به حضور حیدری ایراد گرفته بودند. فرض اولیه برخی کاربران این بود که حیدری به عنوان نماینده افکار عمومی، باید مصاحبه ای چالشی انجام دهد ولی به دلیل آن که خودش اهل چالش نیست، این کار را انجام نخواهد داد. ساعتی قبل از گفت وگو، کاربری این گونه نوشت: «یعنی الان مرتضی حیدری و حسن روحانی دارن سوال ها رو چک نهایی می کنن؟»

 

نظرات متفاوتی نیز در این باره وجود داشت. توکلی در توییتر نوشته بود: «خیلی ها از مرتضی حیدری دل خوشی ندارند و احتمالا از این انتخاب ناراحت اند اما بهترین گزینه بین گزینه های صداوسیما برای مصاحبه با رؤسای جمهور همچنان همین مصاحبه گر است نه دیگران؛ مسلّط و مطلع نسبت به موضوع بحث.»

 

رضا رشیدپور که اجرای آخرین گفت وگوی زنده تلویزیونی با رئیس جمهور را برعهده داشت، ساعتی پیش از شروع گفت وگو، در توییتی به صحبت های روحانی در نوبت قبلی کنایه زد و این گونه نوشت: «مرتضی جان سلام برسون و بگو فلانی خیالش راحته . شیرینی هم نخر خودشون دارن . فدات شم.» در کامنت های فراوان این پست، نظرات زیادی درباره این انتخاب به چشم می خورد که غالباً به گفت وگوی قبلی رشیدپور با روحانی اشاره داشت و منفی بودند.

 

در حین مصاحبه نیز غالب واکنش ها مثبت نبود. بسیاری از کاربران با توجه به وضعیت اقتصادی، از مرتضی حیدری انتظار گفت و گویی چالشی را داشتند اما با برآورده نشدن این انتظار، واکنش های طنزآمیز شروع شد. یحیی در این باره نوشت: «احساس کردم مرتضی حیدری روی داشبورد نشسته!»

 

کاربری دیگر به نام نگین نیز این طور واکنش نشان داد: «مرتضی حیدری خیلی خوب و با دقت گوش می کنه، آفرین!» امین در توییتی درباره سؤالات حیدری نوشت: «کلاً پروتکل مصاحبه با رئیس جمهور این شکلیه که یه کاغذ میدن به مرتضی حیدری، بهش میگن مرتضی، همون همیشگی!» کاربری دیگر نیز این طور نوشت: «اسطوره «هر سوالی خودت دوست داشته باشی می پرسم ازت، نگران نباش» در صداوسیما!»

 

در مقابل برخی دیگر از کاربران نیز بودند که حالت چهره مرتضی حیدری را واکنشی گویا به صحبت های رئیس جمهور می دانستند و آن را تحسین کرده بودند. شخصی با نام کاربری «آلفونسو» نوشت: «یه «ما رو نکشی با این حقایقتِ» خاصی تو صورت مرتضی حیدری بود که دلم کباب شد واسش!» کاربری دیگر به نام سیامک نیز این طور از حیدری تعریف کرده بود: «مهم ترین جمله مصاحبه دیشب روحانى را نه او که مرتضی حیدری گفت: تا رانت هست، رانت خوار هم هست.»

 

چهره های سینما و تلویزیون نیز به این گفت وگو واکنش نشان دادند. مهدی کرم پور کارگردان سینما و از گزینه های اجرای برنامه سینمایی «هفت» در تحلیل اجرای مرتضی حیدری آورد: «در مصاحبه مرتضى حیدرى هیچ ظرافت و نکته سنجى نبود. مصاحبه کننده بحث و چالشى را پیش نبرد و اثرى از آن حضور نصیب نشد. صدا که هیچ، لحن مردم را هم نشنیدیم. مصاحبه مى توانست به نطق رئیس جمهور یا درددل شان با دوربین تبدیل شود.» المیرا شریفی مجری شبکه خبر نیز نوشت: «برادرمون بلد نیست پینگ پنگ بازی کنه؟ !

 

فقط سر تکون میده و تایید می کنه!» در مقابل مازیار ناظمی مجری سابق اخبار و برنامه «تهران بیست» شبکه تهران، حیدری را تحسین کرد: «استانداردهای یک گفت وگوی حرفه ای و متین و فاقد حرف اضافه و قرتی بازی های گذشته مجریان! را امشب از همکار قدیمی مرتضی حیدری در نشست با حسن روحانی رئیس جمهور دیدیم.»

 

 

.

منبع : sarpoosh.com