آکاایران: طرح استیضاح معاون دادستان کل آمریکا کلید خورد

آکاایران: به گزارش بولتن نیوز، 11 نفر از جمهوریخواهان با این استدلال که معاون دادستان کل به اندازه کافی در رابطه با پرونده دخالت روسیه به ریاست «رابرت مولر» و تحقیقات درباره ایمیل های «هیلاری کلینتون» نامزد دمکرات پیشین انتخابات پاسخگو نیست، طرح استیضاح را ارائه دادند.
البته با توجه به اینکه رهبران جمهوریخواه هنوز این طرح را تایید نکرده اند، مشخص نیست که از حمایت کافی برای تصویب برخوردار باشد.
«مارک میدوز» نماینده جمهوریخواه از ایالت کارولینای شمالی و «جیم جردن» از ایالت اوهایو و از منتقدان مداوم وزارت دادگستری آمریکا، این طرح را ارائه داده اند.
رای گیری درباره استیضاح معاون دادستان ممکن است، به طور سریع انجام نشود، اما این دو نماینده ممکن است اقداماتی را بکار بندند تا کنگره را مجبور به رای گیری درباره آن در این هفته یا پس از بازگشت اعضای کنگره از تعطیلات پنج هفته ای ماه سپتامبر (شهریورماه) کند.
وزارت دادگستری آمریکا بیش از 800 هزار سند در اختیار سیاستمداران قرار داده است اما میدوز می گوید هنوز هم از نحوه رسیدگی به درخواست ها برای نظارت بر این تحقیقات «ناامید» است. این درحالیست که رهبران جمهوریخواه گفته اند که از پیشرفت در روند تحقیقات وزارت دادگستری راضی هستند.
دمکرات ها از تلاش های جمهوریخواهان برای فشار بر وزارت دادگستری در ماه های اخیر انتقاد کرده و آن را تلاشی برای تضعیف تحقیقات مولر قلمداد کرده اند.
«جف سشنز» در آغاز تحقیقات روسیه و پس از اذعان به ملاقات با سفیر روسیه در جریان کارزار انتخاباتی آمریکا در سال 2016، خود را از پرونده تحقیقات در مورد مسکو کنار کشید.

منبع: ایرنا
.

منبع : bultannews.com