آکاایران: آتش تهیه تل آویو برای فرار تروریست ها از سوریه

آکاایران: به گزار بولتن نیوز :به‌رغم هشدار‌های روسیه برای توقف حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه، جنگنده‌های این رژیم همچنان به حملات خود ادامه می‌دهند و دیروز هم به یک پایگاه نظامی در استان حماه حمله کردند، بلافاصله پس از این حمله، وزیر امور خارجه و رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح روسیه در سفری از پیش تعیین نشده وارد تل‌آویو شدند تا درباره سوریه با مقامات رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کنند. این سفر پس از آن انجام می‌شود که فرستاده ویژه ایران اخیراً در دیدار با مقامات روسی پیام داده که ایران اجازه نمی‌دهد حملات صهیونیست‌ها ادامه پیدا کند. ساعاتی پس از حمله به سوریه، ارتش رژیم صهیونیستی مدعی شد که در پی شلیک دو موشک از سوریه، آژیر خطر در سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمده است.
به گزارش «جوان»، به موازات پیروزی نیرو‌های مقاومت در جنوب سوریه و آماده شدن برای عملیات بزرگ در استان ادلب در شمال سوریه، رژیم صهیونیستی هم به تحرکات خود علیه نیرو‌های مقاومت ادامه می‌دهد، درحالی که نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در سفر اخیر خود به مسکو، با توقف حملات رژیم صهیونیستی به خاک سوریه موافقت کرده بود، اما حملات هوایی رژیم صهیونیستی به سوریه همچنان ادامه دارد. منابع رسمی سوریه روز دو شنبه اعلام کردند که رژیم صهیونیستی یک پایگاه نظامی را در شهر مصیاف در استان حماه هدف حمله قرار داده است. تلویزیون دولتی سوریه با اعلام این خبر، تصاویری را از ستون‌های دود در یک منطقه نامشخص پخش و با چند افسر ارشد سابق ارتش صحبت کرد که این حملات را واکنشی به پیشرفت سوریه در نزدیکی بلندی‌های جولان خواندند. در این گزارش به جزئیات بیشتری اشاره نشد، اما خبرگزاری رویترز از قول یک مقام امنیتی مدعی شد که یک مرکز تحقیقات نظامی برای تولید سلاح شیمیایی هدف حمله قرار گرفته است. برخی منابع دیگر هدف حمله را انبار موشکی ارتش سوریه دانسته‌اند. خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) گزارش داد: «در چارچوب تلاش‌های رژیم صهیونیستی برای پوشش شکست‌های متوالی گروه‌های تروریستی وابسته به آن، این رژیم با یک حمله موشکی یکی از مواضع ارتش را در منطقه مصیاف در ریف حماه هدف قرار داد». خبرگزاری سانا این حمله را پوششی برای در هم شکستن سازمان‌های تروریستی در درعا و قنیطره خوانده و گفته این حمله فقط خسارات مادی داشته است. رژیم صهیونیستی در این باره اظهارنظر نکرده است، اما رسانه‌های رژیم این خبر را منتشر کرده و محل حمله را در ۵۰ کیلومتری مصیاف در جنوب شرقی حماه دانسته‌اند. به گزارش شبکه المیادین، «این حمله هوایی از فضای هوایی لبنان انجام شده و تعدادی موشک به سوی یکی از پایگاه‌های ارتش سوریه در نزدیکی مصیاف شلیک شده است.» حملات اسرائیل به سوریه در شرایطی است که در روز‌های اخیر گروه موسوم به «کلاه‌سفیدها» که در سال‌های اخیر بیشتر به گروه‌های تروریستی کمک و اخبار جعلی از حملات شیمیایی ارتش سوریه منتشر می‌کردند، از طریق سرزمین‌های اشغالی به خارج فرار کرده‌اند و به نظر می‌رسد حملات صهیونیست‌ها پوششی برای فرار کلاه‌سفید‌ها و تروریست‌های جنوب است. رژیم صهیونیستی بار‌ها اهدافی را در سوریه هدف حمله قرار داده است و مدعی است که تنها پایگاه‌های ایران در سوریه را هدف قرار می‌دهد، چیزی که مقامات ایرانی آن را رد کرده و گفته‌اند که ایران هیچ پایگاهی در سوریه ندارد. تل‌آویو از نفوذ نیرو‌های مقاومت در نزدیکی اراضی اشغالی نگران است و پیروزی ارتش سوریه در استان جنوبی درعا را تهدیدی برای امنیت خود می‌داند. بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار‌ها در سخنانی مدعی شده است که تل‌آویو اجازه نمی‌دهد ایران به مرز‌های جولان اشغالی نزدیک شود و از همه ابزار‌ها برای مقابله با آن استفاده خواهد کرد.
نگرانی مسکو
به نظر می‌رسد، حملات دامنه‌دار رژیم صهیونیستی به سوریه و ترس از درگیری بین نیرو‌های مقاومت و رژیم صهیونیستی، مقامات مسکو را نگران کرده است. به همین منظور، سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه و رئیس ستاد مشترک ارتش این کشور در سفری از پیش تعیین نشده، دیروز به تل‌آویو رفتند تا درباره بحران سوریه با مقامات صهیونیستی گفت‌وگو کنند. به گزارش خبرگزاری تاس، وزارت خارجه روسیه روز دو شنبه اعلام کرد که سرگئی لاوروف، مسکو را به منظور یک مأموریت سیاسی دیپلماتیک فوری ترک کرد. یک مسئول رژیم صهیونیستی نیز اعلام کرد که لاوروف و رئیس ستاد ارتش روسیه با بنیامین نتانیاهو در قدس دیدار می‌کنند. سفر لاوروف به دستور ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه صورت گرفته است. نتانیاهو و پوتین در ماه‌های گذشته گفت‌وگو‌هایی درباره جنگ سوریه داشته‌اند که یکی از مهم‌ترین محور‌های گفت‌وگو، حضور نظامی ایران در سوریه و در نزدیکی مرز‌های سرزمین‌های اشغالی است که رژیم صهیونیستی با آن مخالف است.
روسیه بار‌ها از تل‌آویو خواسته به حملات خود به مواضع ارتش سوریه و متحدانش پایان دهد، اما مقامات صهیونیستی فاقد توجه به این هشدارها، همچنان بر طبل جنگ می‌کوبند. سفر مقامات ارشد مسکو به تل‌آویو از این منظر حائز اهمیت است که اخیراً علی اکبر ولایتی، فرستاده ویژه ایران در سفر به مسکو با مقامات کرملین دیدار و گفت‌وگو کرد. گفته می‌شود، ولایتی در این دیدار پیام ایران را مبنی بر اینکه تهران اجازه نمی‌دهد حملات رژیم صهیونیستی ادامه پیدا کند، ابلاغ کرده است. روسیه و ایران در هفت سال گذشته با حمایت همه‌جانبه از دولت سوریه اجازه ندادند پروژه «تغییر رژیم» غرب در این کشور موفق شود. مقامات صهیونیستی به مقامات امریکا و روسیه فشار می‌آورند تا آن‌ها را به خروج ایران از سوریه مجاب کنند، اما مقامات مسکو همواره بر نقش تأثیرگذار ایران در مبارزه با تکفیری‌ها تأکید کرده‌اند. روس‌ها گفته‌اند تا زمانی که تروریست‌ها در سوریه حضور دارند، دلیلی برای خروج ایران از سوریه موجود نیست. باتوجه به اینکه نیرو‌های مقاومت در آستانه پیروزی کامل بر تروریست‌ها قرار دارند و قرار است عملیات بزرگ را در استان ادلب به زودی آغاز کنند، حملات دامنه‌دار رژیم صهیونیستی می‌تواند در مسیر آزادسازی شهر‌ها اخلال ایجاد کند و روس‌ها نمی‌توانند به این مسئله بی‌توجه باشند. مسکو با حضور نظامی در خاک سوریه، هزینه‌های زیادی را صرف کرده و نمی‌خواهد دستاوردهایش با درگیری بین ایران و رژیم صهیونیستی در سوریه به خطر بیفتد. از این رو، تداوم حملات صهیونیست‌ها آن هم در زمانی که ارتش سوریه در موقعیت برتری قرار دارد، می‌تواند روابط مسکو و تل‌آویو را تحت‌الشعاع قرار دهد.
صدای آژیر خطر در سرزمین‌های اشغالی
ساعاتی پس از حمله صهیونیست‌ها به سوریه، صدای آژیر خطر در سرزمین‌های اشغالی به صدا درآمد. به گزارش روزنامه تایمز اسرائیل، ارتش رژیم صهیونیستی دیروز اعلام کرد به صدا درآمدن آژیر‌های هشدار در منطقه جلیله و بلندی‌های جولان به اشتباه نبوده و بر اثر شلیک موشک‌های زمین به زمینی که حامل تقریباً یک تن مواد انفجاری و به قصد رسیدن به خاک رژیم صهیونیستی شلیک شده، بوده است. ارتش رژیم صهیونیستی ادعا کرد که دو موشک بالستیک از سوریه به سرزمین‌های اشغالی شلیک شده است. طبق این بررسی، موشک‌های ۲۱SS-Tochka با کلاهک‌هایی حامل نیم تن مواد انفجاری و برد ۱۰۰ کیلومتری، خاک سرزمین‌های اشغالی را هدف قرار داده‌اند. این بررسی همچنین نشان می‌دهد که سامانه فلاخن داوود، این موشک‌ها را سرنگون نکرده و آن‌ها در سرزمین سوریه سقوط کرده‌اند. ادعای ارتش رژیم صهیونیستی در حالی است که منابع سوری دیروز اعلام کردند که «به کار افتادن آژیر خطر و پرتاب ضدموشک رژیم صهیونیستی بی‌دلیل است. هیچ موشکی از سوی سوریه به سمت اراضی اشغالی پرتاب نشده است». رژیم صهیونیستی در ماه‌های اخیر بار‌ها مدعی حملات پهپادی از سوی ارتش سوریه و ایران به اراضی اشغالی شده است؛ ادعایی که از سوی مقامات دمشق رد شده است.

منبع: بولتن نیوز
.

منبع : bultannews.com