آکاایران: موسسه خیریه نیکان ماموت (شماره ثبت: 26394)، در آبان ماه سال 89 تاسیس شده است. انگیزه تاسیس خیریه نیکان ابتدا با مشاهده مشکلات برخی از کارگران و کارمندان و عدم توانایی پرداخت هزینه هایی چون شهریه مدارس ،خدمات پزشکی و ... شروع شد. فراهم آوردن حداقل امکانات رفاهی همچون غذا، مسکن و امکانات درمانی برای کارگران و خانواده هایشان قدم کوچکی بود برای رسیدن به اهداف بزرگ تر نیکان در سطح جامعه. هدف ما توانمند سازی مدد جویان جهت بهبود کیفیت زندگی و استقلال آنهاست تا بتوانند فاقد نیاز به دیگران به زندگی ادامه دهند. امروز نیکان با حمایت های شما حامی مستقیم و غیر مستقیم بسیاری از خانواده هاست.
انجام کار خیر، نیاز به فعالیت تخصصی دارد.
شاید شناسایی یک خانواده نیازمند واقعی  برای شما مقدور باشد، اما شناسایی چندین خانواده ی نیازمند واقعی و جداسازی موارد مشکوک و فریب کارانه، کاری پیچیده و وقت گیر است. موسسه خیریه نیکان به کمک مشاوران و  تیم مددکار آموزش دیده ی خود، اقدام به شناسایی خانواده های نیازمند واقعی نموده و تمامی تلاش خود را برای درست مصرف کردن کمک های خیرین خود به کار گرقته است. معمولا اولین اقدام برای راستی آزمایی، تحویل بسته آذوقه به خانواده ای نیازمند است. در مراحل بعدی با شناسایی دقیق مخارج و در آمد های خانواده تلاش می شود تا جایی از خانواده حمایت شود که خانواده بتواند روی پای خود بایستد. موارد اضطراری که نیاز به کمک سریع پزشکی یا حمایتی  دارا باشند با کمک خیرین نیکان با حداکثر سرعت ممکن، اقدام می شود.


خانواده ی سالم، پایه ی اصلی جامعه ی سالم.


اگر سرگذشت مجرمین خطرناک را مطالعه کنیم معمولا به خانواده ای در گذشته شخص مجرم می رسیم که به دلیل مشکلات پیچیده  فرصت تربیت درست فرزندان خانواده را نداشته است. یک خانواده آسیب دیده مکانی مستعد برای پروش انواع  جرم و ایجاد مشکلات بزرگ برای جامعه است. شما نیکان و ما، برای حمایت از خانواده رسالت سنگینی  بر عهده داریم.


درمان یک کودک بیمار تا کجا ...؟


مشاهده بیماری یک کودک درد آور است. انسانهای زیادی حاضرند برای درمان بیماری او هزینه کنند. اما گاهی شرایط زندگی این کودک به درستی دیده نمی شود. یک پدر فاقد درآمد، یک یخچال خالی، یک سرپناه مخروب و .... همه ی این موارد پنهان گاهی از سرطان هم دردآور تر هستند. اگر این سرطانهای پنهان درمان نشوند آسیب آن مستقیما به کل جامعه وارد می شود. با حمایت نیکان مشکلات پنهان خانواده را درمان کنید.
درمانده شدن پدری که همسرش سه قلو باردار شد.


پدری با شنیدن خبر باردار شدن سه قلوی همسرش دچار اضطرابی شدید به دلیل عدم توانایی مالی نگهداری از سه فرزند شده بود. نیکان با همکاری چند خیر و کمک مستقیم 15 میلیون تومانی اقدام به خرید یک واحد مسکونی برای این خانواده نمود. زندگی آرام و پر برکتی برای این خانواده آرزومندیم.


پدری برای درمان دخترش تنها منبع درآمد خود را فروخت.


دختر مشکل کلیوی داشت. پدر برای نجات جان دخترش ماشینی که تنها منبع درآمد خانواده بود را  فروخت و فکر می کرد با 20 میلیون تومان پول ماشین دخترش نجات پیدا می کند. زمان برای نجات جان دختر کوتاه بود و متاسفانه خرج حقیقی عمل 59 میلیون تومان برآورد شد. نیکان به کمک خیرین همیشه همراه خود نه تنها توانست باقی خرج عمل را تهیه کند، بلکه با اضافه مبلغ حامیان یک خودروی ریو برای امرار معاش این خانواده تهیه کرد. امروز حال این پدر و دختر خوب است. حال نیکان هم خوب است...


امکانی پیش پا افتاده؟... یا شاید آرزویی محال ؟


صرف یک وعده غذای خوب در یک رستوران، خرید یک جفت کفش نو، یک مسافرت چند روزه و بسیاری از این موارد اگر برای خانواده  شما آسان بدست می آید در عوض برای برخی خانواده ها آرزویی محال است. خانواده هایی هستند که در تامین نان مصرفی خود دچار مشکل هستند. به رسم انسان دوستی خانواده ای را یاری کنیم... به رسم نیکان.
گزارش عملکرد و گزارش های مالی شفاف ما را در سایت و شبکه های اجتماعی پیگیری کنید.
نیکان را حمایت کنید تا خانواده و جامعه را حمایت کنیم...
شماره حساب بانک صادرات: 0103195492009       شماره کارت: 5571*9000*6919*6037
شبا: IR330 19 000 0000 1031 9549 2009     به نام موسسه خیریه نیکان ماموت
تهران، زعفرانیه، خ آصف (اعجازی)، میدان اعجازی، ساختمان آصف، طبقه اول، واحد 1         تلفن: 02122176001
www.nikancharity.org
اینستا گرام: @nikancharity

.

منبع : banki.ir