آکاایران: کلاچ اتوماتیک چیست ؟ راهنمای خرید کلاچ اتوماتیک

کلاچ اتوماتیک چیست ؟ راهنمای خرید کلاچ اتوماتیک : ترافیک یکی از مواردی می باشد که این روزها تقریبا برای همه ی افرادی که در شهرهای بزرگ زندگی می کنند،به امری عادی تبدیل شده است.

قطعا شما هم برای تان پیش امده که ساعت ها در ترافیک مانده باشید و این موضوع زمانی شما را بسیار کلافه می کند که گیربکس اتوماتیک در خودروی شما وجود نداشته باشد و شما مجبور شوید که به صورت مداوم پای خود را روی کلاچ خودرو بگذارید.

کلاچ اتوماتیک در خودرو

همه ی ما به خوبی می دانیم که ماندن در ترافیک بسیار خسته کننده است و قطعا در چنین شرایطی اگر نگاهی به رانندگانی بیندازیم که ساعت ها در ترافیک بودن ، صورت خسته آنها این موضوع را به خوبی به ما نشان میدهد. زمانی که با خودروی رانندگی کنید که گیربکس آن دستی باشد قطعا انرژی بیشتری را صرف خواهید کرد و راننده در چنین وضعیتی بیشتر دچار خستگی می شود.

امروزه خوشبختانه گیربکس اتوماتیک در برخی از خودروها مشاهده می شود که در ترافیک های طولانی و سنگین می تواند آسایش بیشتری را برای راننده فراهم کند به جای اینکه مجبور باشد مداوم پای خود را بر روی کلاچ بگذارد.

یکی از روش های که بسیاری از رانندگان سعی می کنند برای رهایی از این مشکل از آن استفاده کنند جایگزینی کلاچ اتوماتیک به جای دستی می باشد.البته نباید فراموش کرد که قطعا برای چنین جایگزینی باید هزینه های زیادی را صرف نمایید و همچنین گیربکس اتوماتیکی که شما انتخاب می نمایید هماهنگی لازم با پیشرانه خودروی شما را داشته باشد.

 کلاچ اتوماتیک چیست ؟ راهنمای خرید کلاچ اتوماتیک کلاچ اتوماتیک چیست ؟ راهنمای خرید کلاچ اتوماتیک

فراموش نکنید که بیشتر گیربکس های اتوماتیکی که به واسطه اشخاص برروی خودروها نصب می گردند،گیربکسهای غیرفابریک خودرو هستند که موجب می شوند بین گیربکس خودرو و پیشرانه هماهنگی های ضروری وجود نداشته باشد و این موضوع به دلیل این است که گیربکسی که نصب شده غیرفابریک می باشد.

چگونه کلاچ اتوماتیک بخریم؟

کلاچ اتوماتیک چیست ؟ راهنمای خرید کلاچ اتوماتیک : لازم است بدانید که کارخانه های سازنده ازمایش های متعددی را انجام میدهند تا به خوبی بدانند که بین پیشرانه و گیربکس هماهنگی لازم وجود داشته است و البته استاندارد بودن و کامل بودن این هماهنگی در خودروها کمک می کنند که مصرف سوخت در خودرو بالا نباشد. در چنین شرایطی یک راه حل دیگر نیز وجود داشته است که کلاچ اتوماتیک می باشد که چندین سال پیش در کشور ساخته شده است.

سیستم کلاچ اتوماتیک هوشمند و اتوماتیک به عنوان یک دستگاه الکترومکانیکی  است که بسیار پیشرفته نیز می باشد و وقتی بر روی خودرو نصب می گردد دیگر نیازی نیست که شما برای گرفتن کلاچ با پا برای نیم کلاچ یا تعویض دنده اقدام نمایید.

وقتی بر روی خودروی خود این سیستم را نصب کنید می توانید در ترافیک یا سربالایی ها از این اتوماتیک بودن لذت ببرید و کمتر خسته شوید. خلاصه می توانیم اینگونه بگوییم که شما از پدال کلاچ از زمانی که خودروتان را روشن می کنید تا زمانی که به مقصد برسید استفاده نخواهید کرد.

شرکت ها و مرکزهای وجود داشته اند که برای این جایگزینی مهارت و تخصص کافی داشته اند و می توانند فاقد اینکه برای خودروی تان مشکلی به وجود بیاید این تبدیل را برای شما انجام بدهند. زمانی که برای کلاچ اتوماتیک مراجعه می کنید پس از بررسی خودرو می توانید برای خرید کلاچ اتوماتیک اقدام نمایید.

جالب است بدانید که می توان کلاچ اتوماتیک را از یک خودرو به خودروی دیگری انتقال داد و همچنین سهولت و راحتی در زمان رانندگی و کم شدن میزان مصرف سوخت از اصلی ترین مواردی می باشد که نباید آن ها را فراموش کنید.

معلولین و جانبازان عزیز می توانند برای رانندگی راحت از کلاچ اتوماتیک استفاده کنند.

یکی تز شرکت های تولید کننده کلاچ اتوماتیک شرکت اتاکو هست که میتونید توضیحات این محصول رو در ویدئوی زیر ببنیید :

.

منبع : zoomtech.ir