آکاایران: اطلاعیه "شرکت اطلس خودرو" در زمینه لیست منتشر شده از سوی وزارت صمت

عصر خودرو- در پی انتشار لیستی از سوی وزارت صمت در زمینه ثبت سفارش ها و واردات غیرقانونی خودرو و درج نام "اطلس خودرو" در این لیست، این شرکت در اطلاعیه ای توضیحاتی را در این زمینه ارائه کرده است.

آکاایران: اطلاعیه شرکت اطلس خودرو در زمینه لیست منتشر شده از سوی وزارت صمت

  به گزارش پایگاه خبری «عصر خودرو»، اطلاعیه شرکت اطلس خودرو به شرح زیر می باشد:
  اطلاعیه شرکت اطلس خودرو
  در ارتباط با انتشار لیست ثبت سفارش ها و واردات غیر قانونی خودرو

  عطف به انتشار لیست 19 صفحه ای وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با معرفی عاملین اخذ ثبت سفارش و اقدام به واردات غیر قانونی خودرو در برهه زمانی 6 ماهه 08/04/96 لغابت 09/10/96 که سامانه ثبت سفارش خودرو از سوی آن وزارتخانه صرفا" جهت تمدید ثبت سفارش های منقضی شده و یا صدور ثبت سفارش های نوین مسدود و غیر فعال گردیده بوده است، بمنظور تنویر افکار عمومی و پرهیز از سوء استفاده مغرضانه از این اطلاعات در رسانه های اجتماعی داخلی و خارجی در جهت تشویش اذهان، موارد زیر از سوی این شرکت به آگاهی میرسد:
  1. شرکت اطلس خودرو از ابتدای سال 1386  با اخذ قرارداد نمایندگی رسمی واردات، فروش و ارائه خدمات پس از فروش خودروهای سواری کیا از شرکت  KIA MOTOR CORPORATIONکره جنوبی و پس از طی مراحل ثبت قانونی این نمایندگی در ایران و اخذ گواهی نمایندگی از مرکز اصناف و بازرگانان ایران بعنوان تنها نماینده رسمی شرکت خارجی مذکور در ایران فعالیت قانونی خود را آعاز نمود و از ابتدای فعالیت خود تا کنون به مدت 11 سال، ضمن معرفی و واردات قانونی و ارائه خدمات پس از فروش مطلوب و مورد رضایت خریداران و دارندگان خودروهای کیا در کشور، همواره خود را متعهد به پیروی از قوانین جاری کشور در ارتباط با موضوع فعالیت خود دانسته و میداند.
  2. درج نام شرکت اطلس خودرو در ستون موسوم به "نمایندگی" در لیست های منتشره صرفا" به دلیل مسئولیت قانونی این شرکت بعنوان نماینده دارای گواهی رسمی از وزارت صنعت، معدن و تجارت در ارتباط با ارائه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی قانونی کیا توسط سایر وارد کنندگان مجاز  به کشور بوده و این نمایندگی هیچگونه مسئولیتی در چگونگی صدور احتمالی ثبت سفارش غیر مجاز و اقدام به واردات خودروهای غیر استاندارد و خلاف مقررات توسط اشخاص حقیقی و حقوقی مندرج در ستون موسوم به "متقاضی" در لیست های منتشره نداشته و نخواهد داشت.
  3. نام شرکت اطلس خودرو در ستون موسوم به "متقاضی" لیست منتشره از سوی وزارت صنعت، معدن و تجارت درج نشده و این نمایندگی فاقد هر گونه ثبت سفارش در دوره 08/04/1396 لغایت 09/10/1396 میباشد.
  4. با توجه به مراتب فوق و ضمن تشکر و قدردانی از تمامی اقدامات مسئولین دولت و نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران در راستای فراهم آوردن بستر شفاف و قابل اتکا برای حمایت از اقدامات فعالین متعهد و دلسوز اقتصادی کشور و پرهیز از ایجاد رانت و سوء استفاده از مقررات در راستای اهداف غیر مشروع اقتصادی آن تعداد از عوامل ناآگاه و یا آگاه مغرض، از وزارت صنعت، معدن و تجارت و سایر دستگاه های نظارتی و قضایی کشور انتظار میرود بمنظور تنویر افکار عمومی و در جهت اعاده حیثیت و رفع اتهام وارده به این شرکت نسبت به درج اطلاعیه در جراید و رسانه های عمومی کشور اقدام نمایند تا موجبات دلگرمی و حمایتی دستگاه های دولتی از فعالین قانونمند و متعهد به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران همچون گذشته فراهم گردد.

  .

  منبع : asrekhodro.com