آکاایران: ۱۱میلیون تردد در جاده های هرمزگان ثبت شد

عصر خودرو- مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای هرمزگان گفت: ۱۱ میلیون و ۱۴۲ هزار تردد تیرماه امسال در شبکه های حمل و نقل جاده ای استان ثبت شد.

آکاایران: ۱۱میلیون تردد در جاده های هرمزگان ثبت شد

  به گزارش پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از ایرنا ، داریوش باقر جوان  افزود: در این مدت 69 درصد از کل ترددها در جاده های هرمزگان مربوط به وسایل نقلیه سبک و 29 درصد ترددها به وسایل نقلیه سنگین اختصاص داشته است.
  وی بیان داشت: بیشترین تردد وسایل نقلیه سنگین مربوط به محور بندرعباس به بندر شهید رجایی با 264 هزار و 933 وسیله نقلیه بوده است.
  مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای هرمزگان اظهار داشت: 8 درصد وسایل نقلیه در جاده های استان فاصله طولی مجاز بین 2 خودرو را رعایت نکردند و بیشترین تخلف مربوط به محور بندرشهید رجایی به بندرعباس با یک میلیون و 588 هزار وسیله نقلیه است.
  باقرجوان گفت: متوسط نرخ جریان ترافیک در جاده های استان معادل 211 وسیله نقلیه در ساعت بوده که بیشترین نرخ مربوط به مسیر بندرعباس به بندرشهید رجایی با تردد یکهزار و 66 وسیله نقلیه در ساعت است.
  وی یاد آورشد: سرعت متوسط تردد در شبکه راههای دارای تردد شمار هرمزگان نیز در تیرماه امسال 74 کیـلومتـر در سـاعت عـنوان شد که بیشترین ســـرعت در این مدت 98 کیلومتر در ســاعت مربوط به محور سه راهی چارک به بندرلنگه بوده است.
  این مسوول خاطر نشان کرد: کمترین نرخ جریان ترافیک در یک ماه گذشته با 28 تردد وسیله نقلیه در ساعت مربوط به محور لامرد به سه راهی چهوو بوده است.
  باقر جوان ابزارداشت: در تمام محورهای هرمزگان به صورت شبانه روزی دوربین های تردد شمار و کنترل سرعت بر تردد و فعالیت رانندگان نظارت می کنند و اطلاعات متخلفان به صورت آنلاین به پلیس راهور استان ارسال می شود.
  هرمزگان دارای 52 شرکت مسافربری شامل اتوبوس، مینی بوس و سواری و 190 شرکت باربری است.

  .

  منبع : asrekhodro.com