آکاایران: با بازگشت اوپل به مسیر بهبود؛

سهام پژو سیتروئن جهش کرد

سود به بالاترین سطح ۱۰ ساله رسید

آکاایران: سهام پژو سیتروئن جهش کرد

   به گزارش  پایگاه خبری«عصرخودرو» به نقل از مهر ، شرکت پژو سیتروئن توانست برند اوپل را که به تازگی تصاحب کرده است دوباره به شدت سودآور کند و سود برندهای فرانسوی خود، در نیمه اول امسال را به بالاترین سطح تاریخ خود برساند و به این ترتیب سهام شرکت به بالاترین قیمت 10 ساله آن جهش کرد.

  سود سرشار پژو سیتروئن با فروش بالای خودروهای شاسی بلند 3008 و 5008 به دنبال سال‌ها صرفه‌جویی در هزینه، تحت مدیریت کارلوس تاوارس، به دست آمده  است. او توانست این گروه خودروسازی را که در 2014 تقریبا ورشکستگی بود، دوباره شکوفا کند.

  تاوارس حالا داروی مشابهی را برای اوپل، که تقریبا یک سال پیش از جنرال‌موتورز خریداری شده بود، تجویز کرده است. سود خالص نیمه اول سال این شرکت تا پایان ماه ژوئن ، 18 درصد رشد کرده است و به 1.73 میلیارد دلار رسیده است. درآمد این شرکت 40 درصد رشد کرده است و به 38.6 میلیارد دلار رسیده است.

  سهام گروه خودروسازی پی‌اس‌ای (پژو-سیتروئن-اوپل) پس از اعلام این داده‌ها، 15 درصد جهش کرد و بالاترین سطح خود از جون 2008 تا کنون رسید.

  جهش سهام پژو باعث شد شاخص سهام خودروسازان، اس‌اکس‌ای‌پی، که قربانی اصلی تهدیدات آمریکا برای تعرفه بر واردات خودرو، واقع شده بود، تقویت شود. سهام خودروسازان 2.6 درصد جهش کرد.

  ارندت الینگورست، تحلیل‌گر شرکت اِورکور در لندن، گفت: پیشرفتی که گروه خودروسازی پی‌اس‌ای در 6 ماه اخیر ثبت کرده است، با توجه به این‌که شرکت اوپل در نیمه دوم سال 2017 با ضرر 179 میلیون دلاری روبرو شده بود، بسیار قابل توجه است.
   

  .

  منبع : asrekhodro.com