آکاایران: افزایش بی سابقه افراط گرایان در آلمان

آکاایران: وزیر داخله آلمان اعلام کرد شمار حامیان افکار افراطی در سال گذشته میلادی در این کشور تا سطح بی سابقه ای افزایش یافته است.

هورست زیهوفر، وزیر کشور آلمان، اعلام کرد کشورش در سال 2017، افزایش بی سابقه ای در تعداد افراط گرایان در جناح های راست، چپ و یا تکفیری مشاهده کرده است.

به گزارش آکاایران: وی در جمع خبرنگاران گفت: «774 تکفیری در آلمان وجود دارند که به طور بالقوه می توانند خطرناک باشند؛ این بیش از تعداد تکفیری ها در هر زمان دیگری به شمار می رود.»

وی افزود لازم است فعالیت های لازم برای استرداد این افراد به کشورهای خود تسریع شود.

زیهوفر و رییس اداره فدرال نگهبانی از قانون اساسی آلمان (سازمان امنیت داخلی این کشور) گزارش سالانه درباره عملکرد این سازمان را منتشر کردند.

بر اساس این گزارش، در سال 2017، تعداد افرادی در آلمان که به عنوان حامیان سلفی گری شناخته شده اند به 10 هزار و 800 نفر رسیده است و در این میان، شمار افراد افراطی راست گرا به طور تقریبی به 24 هزار نفر افزایش یافته است.

همچنین، تعداد حامیان نیونازی ها در آلمان در سال گذشته میلادی به 6 هزار نفر افزایش یافته است و افزون بر این، شمار افراطی های چپ گرا در این کشور با 4 درصد افزایش به 29 هزار و 500 نفر رسیده است.

کد(6)

.

منبع : afghanpaper.com