آکاایران: یک شبکه خبری آمریکایی مدعی شده است احتمال دارد توپ اهدایی رییس جمهور روسیه به ترامپ وسیله ای جاسوسی باشد.

بلومبرگ روز چهارشنبه اعلام کرد توپ فوتبالی که ولادیمیر پوتین رییس جمهور روسیه در دیدار اخیر هلسینکی به دونالد ترامپ همتای آمریکایی خود داد می تواند حاوی یک تراشه باشد که قابلیت ارسال اطلاعات به تلفن های همراه نزدیک خود را دارد.

به گزارش آکاایران: طبق این گزارش، تصاویری که از توپ فوتبال فوق منتشر شده نشان می دهد لوگوی NFC یا "ارتباط میدانی با برد کوتاه" حاوی تراشه ای است که روی توپ های فوتبال جام جهانی 2018 روسیه در طول مسابقات شاهد آن بودیم.

با بهره گیری از فناوری NFC کاربران می توانند گوشی همراه خود را به توپ فوتبال حاوی این تراشه نزدیک کنند و اطلاعات از آن دریافت کنند.

شرکت آدیداس که تولید کننده توپ های جام جهانی روسیه بود از اظهار نظر درباره اینکه آیا این وسیله می تواند در یک حمله سایبری روسیه استفاده شود یا خیر امتناع کرد و وب سایت این شرکت اعلام کرد تراشه روی توپ غیرقابل تغییر است.

در همین حال سرویس مخفی آمریکا هفته گذشته اعلام کرد توپ اهدایی پوتین به ترامپ طبق روال امنیتی مورد ارزیابی قرار گرفته است.

سناتور لیندسی گراهام از حزب جمهوری خواه نیز گفته است توپ پوتین باید برای وجود یا عدم وجود "وسایل استراق سمع" مورد بازرسی قرار گیرد.


آکاایران: توپ اهدایی پوتین به ترامپ (عکس)


کد(6)
.

منبع : afghanpaper.com